Z anioła zrobić sowę

  Z anioła zrobić sowę

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Artur i Aurelia ze swoja opiekunką Urszulą Koślą

  Artur i Aurelia ze swoja opiekunką Urszulą Koślą ©A. Dziekan

  Artur i Aurelia ze swoja opiekunką Urszulą Koślą

  Artur i Aurelia ze swoja opiekunką Urszulą Koślą ©A. Dziekan

  W Mielcu właśnie dorasta świetny grafik komputerowy i utalentowana plastyczka. Skąd to wiadomo? Dwaj gimnazjaliści z mieleckiej "dwójki" - Aurelia Kociańska i Artur Skotarek - zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie Recenzenckim, w którym trzeba było wykazać się zdolnościami malarskimi i graficznymi.

  Konkurs pod tytułem "Jesień z magią" zorganizowało Wydawnictwo Literackie. Przedstawiło w Internecie fragment książki fantasy Gratha Niksa i zaproponowało uczniom, żeby napisali do tego fragmenty tekst recenzji, wykonali grafikę komputerowa lub coś namalowali.

  Wydawnictwo wyłoniło później trzech zwycięzców po jednym w każdej z tych form wypowiedzi. Dwaj zwycięzcy to właśnie gimnazjaliści z Mielca.

  Grafika Artura Skotarka przedstawia postać z książki - pół kobietę pół sowę, która unosi się nad miastem. Miał z nią trochę kłopotu. Bo chciał najpierw tej postaci zrobić zdjęcie, a później wkomponować z grafikę. Autor opowiada: - Skorzystałem z pomocy Spółdzielczego Domu Kultury, bo są tam różne kostiumy. Ale kostiumu sowy nie mieli. Wziąłem anioła, przebrałem modelkę i dołożyłem trochę piór, żeby postać wyglądała jak sowa.

  Aurelia też miała oryginalny pomysł. Wykonała ilustrację na tekturze przy pomocy kleju pomieszanego z piaskiem.  Artur już drugi raz

  Artur Skotarek wykazał się w grafice komputerowej już po raz drugi. Niedawno zwyciężył w konkursie na flagę planety, organizowanym przez Komisję Europejską. W nagrodę pojechał do Brukseli.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo