Nadchodzi prawdziwa inwazja historii w odcinkach -...

  Nadchodzi prawdziwa inwazja historii w odcinkach - przedstawiamy te, które zaprezentują stację o największej oglądalności

  Anna WIEJOWSKA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W najbliższych dniach startuje blisko dziesięć nowych lub gruntownie odmienionych, seriali. "Klinika samotnych serc", "Egzamin z życia", "Oficer", "Dziki - Pojedynek" - to tytuły, które mają największą szansę na podbicie masowej widowni. Szykuje się prawdziwa inwazja historii w odcinkach. Takiego boomu na seriale chyba jeszcze w Polsce nie było.

  Najpopularniejszy obecnie serial "M jak miłość" w Programie 2 Telewizji Polskiej przekroczył magiczny próg 12 milionów widzów. Co więcej, okazuje się, że jest jeszcze miejsce na rynku na kolejne tasiemce.  "Klinika samotnych serc"

  Ten serial obyczajowy może okazać się prawdziwym przebojem - zważywszy na nazwiska realizatorów i temat "Kliniki samotnych serc" - premiera w sobotę, 5 marca, godzina 19.15 w Telewizji Polsat. Zarówno jego producentem, jak i scenarzystą jest Wojciech Niżyński, który zasłynął między innymi jako pomysłodawca "Klanu". W rolach głównych zobaczymy: Dorotę Segde, Barbarę Horowiankę, Annę Guzik, Macieja Makowskiego i Małgorzatę Sochę. Z kolei w epizodach pojawią się: Anna Powierza, Agnieszka Krukówna, Anna Samusionek, Krzysztof Stelmaszyk. Akcja toczy się w renomowanym stołecznym biurze matrymonialnym "Serenada", swoistej klinice samotnych serc. Przychodzą tu różni ludzie, a tym co ich łączy jest samotność i chęć jej przezwyciężenia za wszelką cenę. Stąd w serialu, jak zapowiadają jego twórcy, niemało będzie dramatów osobistych, niekiedy goryczy, smutku, ale też historii pogodnych, wręcz zabawnych, szczęśliwych rozwiązań na przekór dramatycznym okolicznościom.

  - Wydawać by się mogło, że epoka biur matrymonialnych odeszła już bezpowrotnie w przeszłość, podobnie jak instytucja swatek - mówi Wojciech Niżyński. - Okazuje się jednak, że to nieprawda. Tego typu instytucje mają się coraz lepiej, przybywa też nowych. Kim są ich klienci? I znowu obiegowa opinia głosi, że do biur matrymonialnych zgłaszają się nieudacznicy, ludzie z kompleksami, raczej starsi, szukający partnera na resztę życia. Oczywiście bywają i tacy, ale proporcje z roku na rok zmieniają się. Coraz częściej w biurach matrymonialnych pojawiają się ludzie w średnim wieku, a nawet bardzo młodzi - dwudziestokilkulatkowie. Można wśród nich spotkać zamożnych biznesmenów (i businesswomen), przedstawicieli wolnych zawodów, którzy - zdawałoby się - w tej dziedzinie nie powinni mieć żadnych problemów. A tymczasem...

  Biuro matrymonialne założyła i prowadzi Sabina Rowicka (Barbara Horawianka), ale pod jej nieobecność opiekę nad nim przejmuje jej bratanica, Barbara (Dorota Segda), której pomagają brat Janek (Maciej Makowski) i sekretarka Mirka (Anna Guzik).  "Egzamin z życia"

  W niedzielę, 6 marca, godzina 21, na antenie Programu 2 Telewizji Polskiej startuje "Egzamin z życia" - serial obyczajowy o współczesnej Polsce, widzianej z dwóch perspektyw - oczami młodego pokolenia, które właśnie wchodzi w dorosłe życie oraz oczami ich rodziców. Jego akcja rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Milanów.

  Historia rozpoczyna się w przededniu matur, kiedy kilkoro młodych bohaterów staje w obliczu swoich pierwszych poważnych wyborów i życiowych decyzji. W rolach głównych zobaczymy między innymi Mateusza Damięckiego, Ewę Wiśniewską, Rafała Królikowskiego, Wiesława Komasę, Antoninę Choroszy, Dominikę Łakomską. Zofię Kucównę, Annę Cieślak i Krzysztofa Dracza. Z ciekawostek warto odnotować, że obsadę "Egzaminu z życia" zasilili także Grzegorz Małecki, syn Anny Seniuk i Anna Tomaszewska, prywatnie żona Andrzeja Grabowskiego, znanego jako Ferdek Kiepski.

  Mateusz Damięcki wcieli się w postać Michała Oleszuka, chłopaka z dobrego domu, któremu z dnia na dzień rozpadnie się rodzina, a jego dziewczyna - Dominika Reczek (w tej roli Dominika Łakomska) oznajmi mu, że wyjeżdża do Japonii robić karierę modelki. Ojciec Michała (Wiesław Komasa) przechodzi kryzys wieku średniego. Wyprowadza się z domu i wiąże się ze swoją dwadzieścia lat młodszą sekretarką. Matka (Antonina Choroszy) ciężko znosi zdradę męża i rozpad rodziny, w końcu jednak próbuje na nowo ułożyć sobie życie.

  Rafał Królikowski w "M jak miłość" grał żonatego nauczyciela akademickiego, który uwodził studentki. W "Egzaminie z życia" wciela się w postać żonatego nauczyciela, który nawiązuje romans ze swoją uczennicą. No cóż, gazety uczyniły z niego etatowego amanta, a scenarzyści uwodziciela numer 1.

  Ewa Wiśniewska tym razem wystąpi w roli postrachu całej szkoły. Okaże się jednak kobietą pełną ciepła, głęboko ukrywającą tajemnicę, której ujawnienie może wstrząsnąć całym miasteczkiem.

  Czarnym charakterem "Egzaminu z życia" jest biznesmen Karol Chełmicki, którego gra Krzysztof Dracz. To najbogatszy człowiek w mieście, przy czym bezwzględny i prowadzący brudne interesy. Jego syn Andrzej, wielki błazen i czarujący kłamca, za wszelką cenę próbuje się wkupić w łaski kolegów.

  To tylko główne postacie i wątki serialu. W "Egzaminie z życia" splata się z sobą wiele ludzkich historii, a każdy dzień może odmienić losy bohaterów.  "Oficer"

  Program 1 Telewizji Polskiej na czwartek, 17 marca, godzina 20.30, zaplanował premierę 13-odcinkowego serialu kryminalnego "Oficer". Jego reżyser Maciej Dejczer zapowiada, że będzie to męskie kino akcji z powikłaną historią miłosną w tle. Autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk, twórca między innymi "Zaginionej". W tym przypadku widzowie mogą liczyć na dynamiczną i pełną zaskakujących zwrotów akcję, a ponadto na różniącego się od stereotypu zimnego i cynicznego gliny bohatera oraz na nowe, nie ograne jeszcze twarze.

  Tytułowym bohaterem jest Tomasz Kruszyński "Kruszon" (Borys Szyc), młody oficer policji, który ze swym partnerem Rysiem (Andrzej Chyra) pracuje nad rozbiciem siatki przestępczych powiązań. Obok nich pojawia się Aldona (Magdalena Różczka), kobieta piękna i niezależna. Razem tworzą trójkąt pełen napięć i emocji.

  Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest inteligentnym i przebiegłym policjantem. Doskonale odnajduje się w środowisku przestępczym, co ułatwia mu wnikanie w mafijne struktury i rozpracowywanie ich od środka.

  Akcja serialu toczy się w Warszawie, gdzie młodzi bandyci, między innymi Grand (Paweł Małaszyński), Juby (Eryk Lubos) i Zidane (Rafał Cieszyński) próbują przejąć władzę w "mieście" z rąk, od lat rządzącego przestępczym światkiem, Topora (Krzysztof Globisz). Wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej są brutalni i bezwzględni.  "Dziki" (2) - Pojedynek

  Telewizja Polsat w niedzielę, 6 marca, godzina 21.15, rozpoczyna emisję totalnie odmienionego serialu "Dziki". Reżysera Grzegorza Warchoła zastąpił Krzysztof Lang. Ale nie ta zmiana jest najbardziej zdumiewająca. W "Dzikim (2)" nie gra Krzysztof Gosztyła i w ogóle nie występuje postać Dzikiego, który w scenariuszu wyemigrował do Kanady. Dlaczego? Podobno poszło o pieniądze. Poprzedni producent serialu nie rozliczył się z aktorem, dlatego ten za udział w kontynuacji zażądał znacznie wyższego wynagrodzenia, które zrekompensowałoby mu poniesione straty. Na warunki Krzysztofa Gosztyły z kolei nie mógł przystać producent "Dzikiego (2)". W ten sposób pierwszoplanową postacią serialu został Ptasior grany przez Bogusława Lindę. Partnerować mu będą piękne panie: Agnieszka Włodarczyk, Karina Kunkiewicz oraz debiutująca w roli pierwszoplanowej Anna Prus. Ptaszora czeka śmiertelnie niepoważny pojedynek z jego największym wrogiem i konkurentem w gangsterskich interesach, niejakim Basiorem (Edward Żentara). Ponadto w drugoplanowych rolach męskich zobaczymy Dariusza Kordka i Henryka Gołębiewskiego.

  "Dziki (2)" liczy dziesięć odcinków. Ma być naprawdę śmiesznie, za to bez brutalnych scen i przekleństw. Bogusław Linda będzie tu robił z siebie kompletnego wariata... Tymczasem już mówi się, że powstanie "Dziki (3)".  Nowe w starych serialach

  Ponadto warto odnotować wejście na antenę Telewizji Polsat premierowych odcinków "Pensjonatu pod Różą" - od 27 lutego, "Czego się boją faceci" - od 3 marca i "Daleko od noszy" - od 6 marca, przy czym do obsady pierwszoplanowej sitcomu "Daleko od noszy" dołączają w tym sezonie Agnieszka Suchora (prywatnie żona Krzysztofa Kowalewskiego - przyp. aut.) jako siostra Basia oraz Krzysztof Tyniec jako doktor Wstrząs.  "Egzamin z życia" - niedziela, 6 marca

  Nowy serial w programie 2 Telewizji Polskiej będzie emitowany o godzinie 21. W rolach głównych wystąpią między innymi Mateusz Damięcki i Dominika Łakomska.

  "Klinika samotnych serc" - sobota, 5 marca

  Godzina 19.15 w Telewizji Polsat - warto zapamiętać tę godzinę - serial, zdaniem fachowców z branży, zapowiada się znakomicie. W rolach głównych między innymi Dorota Segda i Anna Guzik.
  W najbliższym czasie

  "Oficer" to najnowszy serial Jedynki. Premierę zaplanowano na czwartek, 17 marca. Na zdjęciu ekipa "Oficera" (od lewej): autor zdjęć Arkadiusz Tomiak, reżyser Maciej Dejczer oraz aktorzy: Magdalena Różczka, Borys Szyc i Paweł Małaszyński

  Już w najbliższą niedzielę nowe odcinki serialu "Daleko od noszy". Na zdjęciu: Hanna Śleszyńska, Anna Przybylska i Agnieszka Suchora, która jest w serialu nową aktorką.

  "Dziki 2 - Pojedynek" - niedziela, 6 marca

  Telewizja Polsat w niedzielę, 6 marca, godzina 21.15, rozpoczyna emisję totalnie odmienionego serialu "Dziki". W głównych rolach występują Bogusław Linda i Anna Prus.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo