Ręka na kasie

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Należący do "Lasowiaka" biurowiec "Metalowiec" w Stalowej Woli.

  Należący do "Lasowiaka" biurowiec "Metalowiec" w Stalowej Woli. ©Z. Surowaniec

  Należący do "Lasowiaka" biurowiec "Metalowiec" w Stalowej Woli.

  Należący do "Lasowiaka" biurowiec "Metalowiec" w Stalowej Woli. ©Z. Surowaniec

  Huta Stalowa Wola wstrzymała prywatyzację spółki "Lasowiak". Przyczyniły się do tego władze miasta, które chcą wywrzeć presję na zarządzie HSW, aby huta zaczęła spłacać zaległe podatki, a uzbierało się tego blisko 20 mln zł. To właśnie z inicjatywy miasta Urząd Skarbowy położył rękę na koncie "Lasowiaka".

  - Huta ma w programie restrukturyzacji sprzedaż wszystkich spółek do końca tego roku.
  Jeżeli ten plan się nie powiedzie, skutki mogą być fatalne dla całej Grupy Kapitałowej i miasta. "Lasowiak" musi być sprzedany. W sprawie egzekucji należności od "Lasowiaka" przez Urząd Skarbowy toczą się teraz poufne rozmowy, jak zaspokoić potrzeby miasta i zakończyć prywatyzację - powiedział rzecznik prasowy HSW Zbigniew Nita.

  "Lasowiak" to jedna z najlepiej prosperujących spółek huty. Posiada restaurację i hotel "Hutnik" oraz "Zamek", stołówkę obsługującą hutę, duży biurowiec, gdzie wynajmowane są pokoje różnym instytucjom i firmom. Jednak najbardziej kuszące dla kupców jest sanatorium uzdrowiskowe "San" w Kołobrzegu.

  "Lasowiak" ma być sprzedany w całości. Pracownicy i związkowcy tej spółki w Stalowej Woli obawiają się, że głównym powodem kupna "Lasowiaka" przez tych, którzy już zgłosili ten zamiar jest właśnie sanatorium. Upowszechnia się opinia, że przyszły właściciel może sobie zostawić ten kołobrzeski rodzynek, a to, co będzie w Stalowej Woli, zostanie zaniedbane i postawione w stan upadłości. Miasto zabezpieczając się przed utratą spodziewanych zaległych podatków, zgłosiło więc egzekucję należności. Doszło do zwarcia i próby sił.

  Można mieć nadzieję, że miasto szybko dogada się z hutą. Ludzie zatrudnieni w "Lasowiaku" natomiast oczekują, że spółka znajdzie się w dobrych rękach i zatrudnieni tu nie tylko nie stracą pracy, ale zyskają na zmienie właściciela.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo