Wielkie święto w "Podziemiu"

  Wielkie święto w "Podziemiu"

  /pag/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Raniżowie przedstawili montaż refleksyjno-modlitewny oraz informacje o twórczości Karola Wojtyły

  Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Raniżowie przedstawili montaż refleksyjno-modlitewny oraz informacje o twórczości Karola Wojtyły. ©Paweł Galek

  Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Raniżowie przedstawili montaż refleksyjno-modlitewny oraz informacje o twórczości Karola Wojtyły

  Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Raniżowie przedstawili montaż refleksyjno-modlitewny oraz informacje o twórczości Karola Wojtyły. ©Paweł Galek

  Do kolbuszowskiego starostwa pod opieką siostry Reginy przybyły również dzieci z Przedszkola pw. Św. Józefa w Kolbuszowej. Paweł Galek

  Do kolbuszowskiego starostwa pod opieką siostry Reginy przybyły również dzieci z Przedszkola pw. Św. Józefa w Kolbuszowej.
  (fot. Paweł Galek)

  "Jan Paweł II moim autorytetem" - taki tytuł nosi ekspozycja plakatów poświęconych Ojcu Świętemu. Wystawa, której uroczyste otwarcie odbyło się w ostatni piątek, będzie trwać w galerii "Podziemie" kolbuszowskiego starostwa do połowy maja.

  Autorami ponad pięćdziesięciu prac są laureaci pierwszej edycji powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Raniżowie.

  - 22 stycznia tego roku nadaliśmy naszej szkole imię Jana Pawła II, od tej pory zorganizowaliśmy szereg konkursów poświęconych Papieżowi - mówi Danuta Niemczyk, nauczycielka języka polskiego w raniżowskiej szkole - Oprócz zmagań plastycznych odbył się koncert recytatorski pt. " Wierzę w wolność i miłość" i konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Dla środowiska lokalnego zorganizowaliśmy wieczór poetycki w dniu imienin Papieża, na którym nasi uczniowie prezentowali Jego twórczość. Po śmierci naszego wielkiego patrona zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego gimnazjaliści przedstawili montaż refleksyjno-modlitewny. W dniu pogrzebu Ojca Świętego odbył się marsz żałobny przed pomnik Jezusa Miłosiernego, a następnie pod tablicę upamiętniającą patronat Papieża nad naszą szkołą.

  Właśnie montaż refleksyjno-modlitewny oraz informacje o twórczości Karola Wojtyły zawierały się w programie artystycznym, który raniżowska młodzież przedstawiła na otwarciu wystawy. Poza tym licznie zgromadzeni goście mogli obejrzeć projekcję 300 zdjęć z uroczystości pogrzebowych w Rzymie. Pokaz na żywo komentował starosta kolbuszowski Bogdan Romaniuk.

  Do kolbuszowskiego starostwa przybyły również dzieci z Przedszkola pw. Św. Józefa w Kolbuszowej, prowadzone przez Zakonne Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Maryi Panny.

  - Naprawdę jestem zachwycona tą wystawą - powiedziała nam siostra Regina - Plakaty przedstawiają całe życie Ojca Świętego i na tej podstawie mogę naszym przedszkolakom wiele o Nim powiedzieć.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo