Nowi ochroniarze?

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Za kilka dni usługi dla tarnobrzeskiego marketu "Kaufland" świadczyć będzie nowa firma ochroniarska - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. To niewątpliwie skutek ujawnienia przez nas kilka tygodni temu, że ochroniarze zatrzymanym złodziejom mieli proponować zapłatę kilkuset złotych, w zamian za niepowiadamianie policji. - Działania ochroniarzy były niedopuszczalne, a oni przecież pracują na nasz wizerunek - komentuje Marcin Knapek, rzecznik prasowy "Kaufland Polska".

  Z naszych informacji wynika, że już od poniedziałku ochroniarzy "Locus Security" zastąpią w tarnobrzeskim "Kauflandzie" ochroniarze innej firmy.
  Wczoraj rzecznik prasowy "Kaufland Polska" nie wykluczał zmiany, ale nie był pewien, czy tak się stanie. - Nie o wszystkim jestem informowany. Wiem, że po publikacjach prasowych ujawniających nieprawidłowości, jakich dopuszczali się ochroniarze, zarząd spółki "Kaufland Polska" wydał absolutny zakaz pobierania jakichkolwiek pieniędzy przez ochroniarzy - mówi Marcin Knapek.

  Czy ten sam argument skłonił władze sieci do zmiany firmy ochroniarskiej? Niewykluczone. Nie byłby to zresztą pierwszy przypadek. Dla marketów "Kaufland" w całym kraju usługi świadczy kilkanaście spółek ochroniarskich. - Zdarzały się przypadki nieprawidłowości, wtedy umowy o współpracę są rozwiązywane, gdyż ochroniarze przecież pracują na nasz wizerunek i na nasze konto - dodaje Knapek.

  Przypomnijmy, że miesiąc temu opisaliśmy przypadki z tarnobrzeskiego sklepu, o których poinformowali nas byli ochroniarze. Ochroniarze zatrzymanym złodziejom (lub osobom tylko podejrzanym o kradzież) mieli proponować ugodę. Jeśli taki klient (bywało, że osoba powszechnie znana) chciał uniknąć wstydu i nie chciał wzywania policji, musiał zapłacić sto, dwieście złotych. Dyrektor firmy "Locus Security" pytany o komentarz, prosił o przesłanie pytań przez Internet, co niezwłocznie zrobiliśmy. Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo