Rodzinne spotkanie

  Rodzinne spotkanie

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W indywidualnych popisach jeden z tancerzy break dance.

  W indywidualnych popisach jeden z tancerzy break dance. ©M. Radzimowski

  Konkurs przysiadów z Różą "na barana". M. Radzimowski

  Konkurs przysiadów z Różą "na barana".
  (fot. M. Radzimowski)

  Konkurs na największą liczbę przysiadów z siedzącą "na barana" koleżanką, przeciąganie liny, prezentacje teatralne, picie wody mineralnej na czas... To tylko niektóre atrakcje I Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w Domu Dziecka w Skopaniu. Do wspólnej zabawy wychowankowie placówki zaprosili rodziny i osoby zaprzyjaźnione oraz byłych wychowanków domu dziecka.
  Po sportowych i tanecznych zmaganiach przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności wokalnych. M. Radzimowski

  Po sportowych i tanecznych zmaganiach przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności wokalnych.
  (fot. M. Radzimowski)


  - Dopisała zarówno słoneczna pogoda, jak i licznie przybyli goście.
  Piknik rozpoczęli najmłodsi podopieczni, wierszami i piosenkami dla rodziców. Następnie sześciu młodych aktorów zachwyciło wszystkich niebywałym kunsztem aktorskim w przedstawieniu teatralnym "Jaś i Małgosia" - mówi Anna Gardynik, pełniąca obowiązki dyrektora Domu Dziecka w Skopaniu.

  Potem było coś na sportowo. Rodzinne zmagania sportowe i zabawy ruchowe przygotował Andrzej Łukaszek. W potyczce przeciągania liny wychowankowie pokonali zaproszonych gości, wiele emocji dostarczyła też rodzinna rywalizacja w piciu wody mineralnej na czas. Padło tez kilka rekordów, ustanowionych w nowych dyscyplinach sportowych. Na przykład 121 przysiadów wykonał Łukasz Dąbek, ale z siedzącą mu na barkach Różą, ważącą 24 kilogramy. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął brat Łukasza - Michał, który wykonał tylko jeden przysiad mniej. Trzeci był Ziemowit Ścibisz z wynikiem stu przysiadów.

  Nie mniej ekscytująca była rywalizacja pomiędzy grupami tancerzy "break dance" chłopców z placówki i gimnazjalistów z Baranowa Sandomierskiego. Po tanecznych zmaganiach przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności wokalnych. Konkurs piosenki przeprowadzony przez nauczycielkę muzyki Agatę Chwałek, wygrała Beatka, ale rzęsiste oklaski publiczności otrzymała także Sylwia.

  Dalsza zabawa miała charakter integracyjny. Układ taneczny zaprezentowała skopańska grupa dziewcząt i grupa taneczna "Różowa pantera" ze Szkoły Podstawowej w Durdach, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim zaprezentowali skecze, konkursy z nagrodami zabawy ruchowe. Na zakończenie pikniku była dyskoteka, którą poprowadzili didżeje - wychowawca Janusz Lasek i wychowanek Michał Dąbek

  - To było pierwsze tego typu spotkanie. Mam nadzieję, że piknik rodzinny uda się wpisać na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez naszą placówkę. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie oraz pomogli nam w organizacji - dodaje Anna Gardynik.

  Koordynatorem pikniku była pani psycholog Jolanta Chwałek, dzieci przygotowywały wychowawczynie: Barbara Pruś, Katarzyna Lipa i Lidia Gorycka. Organizatorów pomocą wsparli Ochotnicza Straż Pożarna w Baranowie Sandomierskim, Gminny Ośrodek Kultury oraz Przedszkole w Skopaniu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo