Wojtek chce być politykiem

  Wojtek chce być politykiem

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Najlepsi gimnazjaliści. Z komputerem Wojtek Jamrozy.

  Najlepsi gimnazjaliści. Z komputerem Wojtek Jamrozy. ©A. Dziekan

  Najlepsi gimnazjaliści. Z komputerem Wojtek Jamrozy.

  Najlepsi gimnazjaliści. Z komputerem Wojtek Jamrozy. ©A. Dziekan

  Nagrody otrzymali także młodzi aktorzy z zespołu teatralnego z V LO, którzy w tym roku szkolnym zajęli pierwsze miejsce w Festiwalu Teatrów Obcojęzycznych w Rzeszowie A. Dziekan

  Nagrody otrzymali także młodzi aktorzy z zespołu teatralnego z V LO, którzy w tym roku szkolnym zajęli pierwsze miejsce w Festiwalu Teatrów Obcojęzycznych w Rzeszowie
  (fot. A. Dziekan)

  Wojtek Jamroży z Mielca chce być politykiem, bo jest uczciwy, kocha swój kraj i zamierza coś dobrego dla niego zrobić. I można podejrzewać, że mu się uda. Jako najlepszy gimnazjalista w mieście osiągnął już wiele. - Laureat kuratoryjnego konkursu z historii, chemii i fizyki, finalista tego samego konkursu z informatyki i biologii. I średnia ocen 6 - wylicza uczeń. Ale to nie wszystkie jego sukcesy.

  Już dziesiąty raz w Mielcu uczniowie najpierw dostają świadectwa w szkole, a później ci najlepsi biegną jeszcze do Domu Kultury, bo tam przedstawiciele władz miasta ogłaszają, kto został "Młodym Nieprzeciętnym.

  Zwykle jest ich setka. Wczoraj było trochę mniej. Arkadiusz Gałkowski, dyrektor Wydziału Edukacji magistratu wyjaśniał: - Zaprosiliśmy po odebranie nagród najlepszych z najlepszych. Pozostali otrzymali już swoje prezenty w szkołach.

  Kto jest nie do prześcignięcia w nauce wśród uczniów szkół podstawowych? Urząd Miejski nie wybrał jednej osoby, ale poprosił poszczególne szkoły o wyłonienie u siebie tego najlepszego. Zwycięzcy z podstawówek mieli na co czekać. Firma "Melnox" ufundowała dla każdego rower. Z "jedynki" otrzymał go Piotr pszeniczny, z "dwójki" - Anna Sanecka, z "trójki" - Monika Rzeźnik, z "szóstki" Joanna Graniczkowska, z "dziewiątki" Bartłomiej Gacek, z "jedenastki" - Katarzyna Janocha, z "dwunastki" - Martyna Labak i z "trzynastki" Anna Maria Pazdro.

  Dla gimnazjalistów "Melnox" przygotował talony na kwotę 500 złotych do zrealizowania w sklepach, które wskażą obdarowani. Dostali je Witold Żywiec z Gimnazjum nr 1, Radosław Morytko z Gimnazjum nr 3 i Joanna Skrzyniarz z Gimnazjum nr 4. Ale wśród gimnazjalistów pojawił się ten najwybitniejszy uczeń. Został nim Wojciech Jamrozy z Gimnazjum nr 2. Dla niego "Melnox" przygotował coś specjalnego - komputer.

  Dlaczego to właśnie Wojtka ogłoszono najlepszym gimnazjalistą w mieście? Prowadzący Arkadiusz Gałkowski chyba dziesięć minut wyczytywał jego osiągnięcia. Sam Wojtek po uroczystości zwierzał się, że nie wszystkie pamięta. Oprócz tytułów laureata i finalisty, mówił, że jeszcze zajął piąte miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Join Multimedia" oraz czwarte w Europejskim Konkursie "Greenweek" (w tych ostatnich brał udział wraz z grupą kolegów).

  Wojtek nie widzi nic dziwnego w tym, że ma tak szerokie zainteresowania. - Po prostu nauka mnie interesuje - wzrusza ramionami.

  Chciałby być informatykiem, albo politykiem. - Na przykład posłem na Sejm. Jestem uczciwy, kocham Polskę, interesuję się historią Polski i chciałbym coś dobrego dla niej zrobić - oświadcza.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo