Wspomnieć pierwszą randkę

  Wspomnieć pierwszą randkę

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niecodzienne wydarzenie muzyczne w Mielcu. "Skaldowie" zaśpiewali w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej.

  Wakacje w Mielcu to dla melomanów interesujący okres. W lecie bowiem już od siedmiu lat odbywa się w mieście Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. I właśnie koncert legendarnego zespołu noszący tytuł "Skaldowie symfonicznie" był kolejna festiwalową propozycją.

  Koncert w sala widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w niedzielny wieczór zgromadził komplet publiczności. I wcale nie dominowali starsi słuchacze. Było sporo młodych ludzi. Dlaczego przyszli?

  - Doceniamy wielki talent braci Zielińskich. Oni, nie tak jak współcześni artyści, potrafią nie tylko śpiewać, ale wraz z orkiestrą zagrać na skrzypcach i pianinie swoje utwory. To niesamowity koncert - chwalili. Dodawali, że obecni piosenkarze, którzy czasem nawet nie znają tekstów swoich piosenek, ale ukradkiem odczytują je ze specjalnych urządzeń, do "Skaldów" się nie umywają.

  Co niektórzy starsi fani "Skaldów" uronili nawet łezkę nostalgii. Bo piosenki "Prześliczna wiolonczelistka", czy "Wiosna" przypomniały im młodość, pierwsze miłości, randki. A towarzystwo orkiestry symfonicznej jeszcze pogłębiało muzyczne doznania. Smutne piosenki brzmiały bardziej dostojnie, a weselsze - żywiołowo i dynamicznie.

  Na kolejny festiwalowy koncert Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w czwartek 14 lipca. W Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystąpi Stanisław Soyka z zespołem. Jego koncert nosi tytuł "Soyka Tryptyk Rzymski".

  Patronat medialny nad festiwalem objęło "Echo Dnia".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo