Tercet i wieńce

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Tercet egzotyczny"

  "Tercet egzotyczny" ©Zdzisław Surowaniec

  V Dożynki Województwa Podkarpackiego i X Konkurs Wieńca Dożynkowego - dwie wielkie imprezy odbędą się w niedzielę w Radomyślu Wielkim w powiecie mieleckim. Gwiazdą wieczoru będzie "Tercet egzotyczny".

  Małgorzata Cichoń, instruktor z Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek, które jest organizatorem imprez zaznacza, że dożynki i konkurs to dwie odrębne imprezy.

  Dożynki zaczną się o godzinie 9. Wtedy na radomyski rynek powinny zacząć zjeżdżać delegacje dożynkowe z całego Podkarpacia. Ma być ich około stu. Będą mieć czas do godziny 11, bo wtedy mszę polową rozpocznie biskup tarnowski Wiktor Skworc.

  Konkurs rozpocznie się natomiast na radomyskim stadionie o godzinie 14.
  Organizator otrzymał zgłoszenia od 78 zespołów. Tyle więc wieńców dożynkowych pojawi się na boisku. Kiedy komisja konkursowa będzie je oglądać i oceniać, publiczność będzie mieć okazję obejrzeć występ zespołu Pieśni i Tańca "Racławice" z Niska oraz przedstawienie grupy obrzędowej z Giedlarowej.

  O godzinie 17 komisja ogłosi wyniki konkursu. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: wieniec tradycyjny, wieniec religijny i inna forma wieńca.

  O godzinie 18.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - "Tercet egzotyczny".  "Tercet egzotyczny"

  Zespół z charakterystyczną solistką Izabelą Skrybant (na zdjęciu), specjalizujący się w piosenkach latynoamerykańskich. Powstał w 1963 roku we Wrocławiu. Jego największe przeboje to "Pamelo żegnaj" i "W małej hacjendzie". Ostatnią płytę wydał w 2003 roku. Krążek nosi tytuł "Nie płacz Pamelo" i został poświęcony zmarłemu w 2002 roku założycielowi grupy, wokaliście i kompozytorowi Zbigniewowi Dziewiątkowskiemu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo