Trzy dni dla "Solidarności"

  Trzy dni dla "Solidarności"

  /ww/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Znakomity i lubiany rythm'n'bluesowy "Gang Olsena" zagra jutro koncert na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu podczas imprez z okazji 25-lecia "Solidarności". Początek występu o godzinie 20.30.

  Trzydniowe uroczystości 25 rocznicy powstania "Solidarności" rozpoczynają się w Tarnobrzegu dziś. O godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostanie otwarta wystawa "25 lat »Solidarności« w plakacie i fotografii".
  Uroczyste otwarcie obchodów na placu Bartosza Głowackiego odbędzie się jutro o godzinie 13. Imprezy towarzyszące - od godziny 16: występ orkiestry górniczej, pokaz akcji ratowniczej Jednostki Ratownictwa Górniczego, występ lwowskiego zespołu "Rewia Leopolis" i koncert "Gangu Olsena".

  Niedzielne uroczystości rozpocznie o godzinie 11 msza święta w kościele Ojców Dominikanów. Później zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa przy ulicy Sandomierskiej 2.

  O godzinie 13 w Tarnobrzeskim Domu Kultury rozpocznie się dyskusja panelowa. Na 14.30 zaplanowano wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu "Mój Sierpień" i spotkanie okolicznościowe.  "Gang Olsena"

  Zespół zadebiutował w 1988 roku. Muzycy, zafascynowani muzyką "Blues Brothers", Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & bluesa bardzo szybko określili swój styl i zjednali sobie krytyków i fanów. Potrafią bawić publiczność i są entuzjastycznie przyjmowani na każdym koncercie. Ostatnia ich płyta to "Disco&Blues". Warto wspomnieć, że grupa, po 17 latach koncertowania, doczekała się płyty na żywo, i to nagranej w Tarnobrzegu podczas ubiegłorocznego V festiwalu "Satyrblues 2004". Premiera krążka "Gang Olsena Live" już 17 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury podczas kolejnego "Satyrbluesa", na który muzycy zawitają na pewno.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo