Ewa Draus wojewodą

  Ewa Draus wojewodą

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ewa Kraus

  Ewa Kraus ©archiwum

  Ewa Draus odebrała wczoraj w Warszawie nominację na stanowisko wojewody podkarpackiego. Dzisiaj oficjalnie obejmuje urząd w Rzeszowie.

  Tomasz Skłodowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, powiedział wczoraj, że zespół opiniujący kandydatów na wojewodę podkarpackiego rekomendował ministrowi spraw wewnętrznych i administracji oraz premierowi trzy osoby, ze wskazaniem na Ewę Draus, byłą szefową Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

  - Właśnie odebrałam nominację - cieszyła się wczoraj nowa pani wojewoda. Przed godziną 15 odbierała już pierwsze gratulacje od podkarpackich polityków Prawa i Sprawiedliwości.

  - Bardzo się cieszymy z wyboru Ewy Draus, była zdecydowanie najlepsza z kandydatów. Miła, kompetentna i zaangażowana w sprawy regionu - podkreśla poseł Dariusz Kłeczek.

  Ewa Draus mieszka w Kolbuszowej. Z wykształcenia jest socjologiem, politologiem i ekonomistą. Od 2000 do 2003 roku była dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Obecnie wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Przemyślu.

  Jednym z zastępców wojewody zostanie prawdopodobnie Robert Godek, starosta strzyżowski. - Propozycję otrzymałem i zgadzam się - potwierdził wczoraj. Drugim wicewojewodą najprawdopodobniej będzie Dariusz Iwaneczko, kierownik referatu badań naukowych w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Obydwaj są z Prawa i Sprawiedliwości. Dziś mogą się spodziewać oficjalnych nominacji.  Ewa Kraus

  Socjolog, politolog, ekonomista. Po ukończeniu socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1985 roku odbyła studia w zakresie nauk politycznych, socjologii i ekonomii na Wydziale Nauk Społecznych i Ekonomicznych przy Instytucie Katolickim w Paryżu. Praktykę zawodową odbyła w administracji pracy, instytucjach pozarządowych oraz przedsiębiorstwach we Francji, natomiast staże szkoleniowe w Parlamencie Europejskim w Brukseli, w Radzie Europy w Strasbourgu, w Międzynarodowym Biurze Pracy i Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. Specjalizuje się w zakresie rynku pracy, polityki społecznej i polityki regionalnej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo