Melex z kogutem

  /krs/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Melexy podczas ostatnich przygotowań do wysyłki do Warszawy.

  Melexy podczas ostatnich przygotowań do wysyłki do Warszawy. ©K. Urbański

  Melexy podczas ostatnich przygotowań do wysyłki do Warszawy.

  Melexy podczas ostatnich przygotowań do wysyłki do Warszawy. ©K. Urbański

  Warszawska policja od wczoraj dysponuje siedmioma melxami w wersji patrolowej, wyprodukowanymi przez mielecką firmę "Melex". Mundurowi ze stolicy są zachwyceni wózkami.

  Na początku tego roku stołeczna policja przez dwa tygodnie testowała melexa w wersji z niebieskim kogutem. Na bazie nowego modelu XTR, z wyższym zawieszeniem, większymi kołami i mocniejszym silnikiem, powstał egzemplarz przystosowany do pracy w policji.

  - Ten wózek nie służy do ścigania przestępców. Ma być wykorzystywany podczas patroli w parkach i innych trudnodostępnych miejscach - mówi Maciej Motelski, dyrektor zarządzający w firmie "Melex". Dodaje, że "niebieska" wersja XTR-a znakomicie sprawdza się także podczas patroli, na przykład na ulicach warszawskiej starówki. - W odróżnieniu od samochodów, ten radiowóz nie zanieczyszcza środowiska - zaznacza Maciej Motelski.

  Siedem melexów warszawska policja odebrała podczas uroczystości otwarcia komisariatu w dzielnicy Białołęka. - Podczas prezentacji melexa szef tamtejszej policji zapewnił, że pojazd spodobał się tak bardzo, że niewykluczone, iż w przyszłym roku mundurowi ze stolicy będą chcieli kupić kolejne takie wózki - mówi Maciej Motelski. Zainteresowani kupnem mieleckich wózków są także strażnicy miejscy z Warszawy

  Dyrektor spółki "Melex" nie chce zdradzić, za ile sprzedano siedem wózków policji. - To nasza tajemnica handlowa. Mogę tylko powiedzieć, że zaoferowaliśmy specjalną cenę dla policji - mówi. Część kosztów zakupu wózków pokrył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo