Zatańczyło ponad 220 par

  Zatańczyło ponad 220 par

  (krs)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jedna z najmłodszych kategorii, klasa E w walcu

  Jedna z najmłodszych kategorii, klasa E w walcu ©K. Urbański

  Jedna z najmłodszych kategorii, klasa E w walcu

  Jedna z najmłodszych kategorii, klasa E w walcu ©K. Urbański

  Około 450 osób wzięło udział w III Turnieju Tanecznym o Puchar Prezydenta Mielca, który rozegrany został w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do Mielca tancerze przyjechali niemal z całej Polski.

  Wbrew przypuszczeniom organizatorów turnieju ze Szkoły Tańca "Elida", ostry mróz nie wystraszył uczestników. - Przyjechali, choć niektórzy z opóźnieniami nawet w nadkomplecie. Tuż przed rozpoczęciem zgłosiło się jeszcze kilka par, które wcześniej nie anonsowały swojego przyjazdu - powiedziała Luiza Kozioł ze Szkoły Tańca "Elida".

  Wśród tych, którzy dopiero zaczynają swoje turniejowe tańce byli Małgosia i Michał z Krakowa, którzy zdobyli pierwszą klasę, E. - Taniec to świetna zabawa, nowi znajomi i wyjazdy na turnieje. Poza tym człowiek nigdy nie będzie gruby - powiedziała 10-letnia Małgosia. Po swoich pierwszych tańcach ocenianych przez jurorów, zdradziła nam, że była bardzo zdenerwowana, ale liczy na podium.

  Po przeglądach konkursowych we wszystkich zgłoszonych grupach wiekowych i klasach, mielecka publiczność mogła obejrzeć galę, czyli pokazy zwycięzców. - Jestem pod wrażeniem programu "Taniec z gwiazdami" i dlatego zdecydowałam się obejrzeć ten turniej. Sama chciałabym też zacząć tańczyć i musiałam na własne oczy przekonać się, czy jest to takie trudne. Po tym, co zobaczyłam, sama nie wiem, czy uda mi się osiągnąć choćby połowę tych umiejętności, co kilku- lub kilkunastolatki tu startując - powiedziała "Echu pani Magda Mazur z Mielca.

  Impreza odbywała się pod patronatem Echa Dnia.

  Wyniki turnieju w jutrzejszym wydaniu naszej gazety.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo