Poślizgi pod kontrolą

  Poślizgi pod kontrolą

  (krs)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Duży fiat wyśmienicie dawał sobie radę z zimową nawierzchnią

  Duży fiat wyśmienicie dawał sobie radę z zimową nawierzchnią ©K. Urbański

  Duży fiat wyśmienicie dawał sobie radę z zimową nawierzchnią

  Duży fiat wyśmienicie dawał sobie radę z zimową nawierzchnią ©K. Urbański

  Nawet najlepszym przydarzały się wpadki... K. Urbański

  Nawet najlepszym przydarzały się wpadki...
  (fot. K. Urbański)

  O tym, jak bezpiecznie jeździć po śnieżnej nawierzchni przekonało się w niedzielę kilkudziesięciu kierowców, którzy wzięli udział w Zimowej Szkole Jazdy. Imprezę, która odbyła się zorganizował Automobilklub Mielecki.

  Celem Zimowej Szkoły jazdy było zaznajomienie kierowców z typową zimową nawierzchnią i ćwiczenia w jeździe po niej. Jak mówi Grzegorz Stryjski, prezes AM, podczas nauki jazdy nie przewidziano zajęć praktycznych na przykład z wyprowadzania pojazdu z poślizgu.

  - Chcemy, by każdy kierowca, niezależnie od stażu i posiadanego samochodu, mógł poćwiczyć i pobawić się trochę jazdą, jakiej na pewno nie można stosować podczas normalnego użytkowania dróg - mówi prezes.

  Z zaproszenia do zimowej jazdy skorzystało bardzo dużo osób. Każdy chciał pojeździć samochodem wprowadzając i bezpiecznie wyprowadzając go z poślizgu. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem fachowców, kierowców rajdowych Marka Ryndala i Karola Ziółki.

  - Kierowcy, którzy jeździli w niedzielę w Mielcu byli sprawni i opanowani. Widać, że wielu z nich wie, jak zachować się w takich warunkach - ocenia Marek Ryndal. - Zapewniam, że ani jedna kropla spalonego tu paliwa nie zmarnowała się, bo nabrane doświadczenie i pewność podczas takiej imprezy, jak ta z pewnością zaowocują bezpieczną jazdą po drogach.

  Podobnego zdania są także sami kierowcy, którzy wzięli udział w niedzielnej imprezie na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Ćwiczenie pod okiem kierowców rajdowych upewnia mnie co do manewrów i zachowania, które stosuję instynktownie. Poza tym, to niezła zabawa - mówi Rysiek Kętrzyński, kierowca skody octavii.

  Grzegorz Stryjski podkreśla, że do bezpiecznej jazdy nie potrzebny jest drogi i dobry samochód. Kierowcy, którzy tu startowali udowodnili, że najważniejsze są umiejętności i opanowanie. Nawet jadąc małym, czy dużym fiatem lub trabantem można pokazać niezłą technikę - dodaje.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo