Zima czyści konta drogowców

  Zima czyści konta drogowców

  (krs)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tej zimy ciężki sprzęt nie odpoczywał.

  Tej zimy ciężki sprzęt nie odpoczywał. ©K. Urbański

  Tej zimy ciężki sprzęt nie odpoczywał.

  Tej zimy ciężki sprzęt nie odpoczywał. ©K. Urbański

  Pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że wiosna przyjdzie dopiero w pierwszych dniach kwietnia. Taka informacja martwi nie tylko wielbicieli wiosennego słońca, ale także tych, którzy na krótkiej zimie mieli zarobić, a na długiej stracą. Mowa o służbach drogowych, które zapewniają przez całą zimę przejezdność dróg.

  Trasami powiatu mieleckiego i samego Mielca, jak co roku, opiekuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które wygrało przetargi, ogłoszone zarówno przez magistrat, jak i starostwo powiatowe. Prezes MPGK Marek Bąbała o większych oszczędnościach nie ma co marzyć.

  - Oczywiście decydując się na podjęcie konkretnego zadania wiedzieliśmy, jakie pieniądze na to dostaniemy i z czym to się wiąże. Zawsze zimą można albo stracić, wyjść "na zero" lub zaoszczędzić. To ryzyko nie jest dla nas niespodzianką - tłumaczy. - Jeśli zima się przedłuży się do końca marca lub bardziej, to zapewne nie tylko nie oszczędzimy, ale i stracimy. Najgorsza jest ta huśtawka: śnieg, roztopy, ślisko i tak w kółko. Ciągle jeździmy i posypujemy drogi, sprzęt pracuje, a to oznacza koszty - przyznaje prezes.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo