Bezpiecznie na majówkę

  Bezpiecznie na majówkę

  /ps/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rozpoczął się długi weekend, a w tym roku to osiem dni wyjazdów i powrotów. Policja z naszego regionu jest przygotowana na większy ruch na drogach. Również księża dołączają się do akcji.

  Policja w Tarnobrzegu zwiększa zakres działania funkcjonariuszy. Na wszystkich drogach o dużym natężeniu ruchu są wzmożone patrole. Akcja obejmuje drogi krajowe numer 77 oraz 9 - z Radomia do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Na tej trasie leży między innymi Lipnik, Łoniów, Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Kolbuszowa. Więcej policji będzie również na terenia miasta.

  - Staramy się, aby ruch w samym Tarnobrzegu był płynny i żeby nie doszło do zakorkowania ulic - mówi Grzegorz Śmiech, zastępca komendanta policji w Tarnobrzegu.

  Ogrom pracy ma też policja w Stalowej Woli. Przełożeni wysyłają znacznie więcej patroli. W mieście wszystkie fotoradary są włączone. Pod lupę funkcjonariusze wezmą przede wszystkim drogę krajową nr 77, która prowadzi od Jarosławia do Przemyśla. Na tej trasie znajdują się między innymi Lipnik, Sandomierz, Stalowa Wola, Nisko.

  - Kontrolujemy drogi wojewódzkie, powiatowe na przykład w kierunku Kraśnika, Lublina, Tarnobrzega. Zwracamy dużą uwagę na trzeźwość kierowców - mówi Andrzej Walczyna, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

  Ksiądz Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców apeluje o bezpieczną jazdę. Niedziela jest dniem modlitwy za kierowców, która ma uwrażliwić ich o odpowiedzialność za kierownicą.

  - W czasie ogłoszeń będziemy prosić tych, którzy wyjeżdżają, aby zachowali ostrożność podczas podróży - mówi Paweł Barszczewski, przeor klasztoru Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu.

  Policja również radzi kierowcom, aby rozważnie prowadzili auto. - Warto robić przerwy w podróży i przede wszystkim zdjąć nogę z gazu - mówi Grzegorz Śmiech.

  Przed wyjazdem kierowca powinien zainteresować się stanem technicznym pojazdu. - Należy sprawdzić światła, płyny i inne rzeczy w samochodzie. Na trasie trzeba stosować się do znaków drogowych i jechać wolniej, a w korkach - być cierpliwym - radzi Andrzej Walczyna.

  Z apelem do kierowców o bezpieczną, ostrożną i bezpieczną jazdę zwrócili się Maciej Wisławski - mistrz Europy w rajdach samochodowych, pilot Krzysztofa Hołowczyca, Jacek Czachor - wicemistrz świata w motocyklowych rajdach terenowych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo