BYŁA JUŻ... KSIĘŻNICZKĄ

  BYŁA JUŻ... KSIĘŻNICZKĄ

  /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z mamą Bożeną.

  Z mamą Bożeną. ©S. Czwal

  Z mamą Bożeną.

  Z mamą Bożeną. ©S. Czwal

  Justyna studiuje dziennikarstwo, ale myśli także o aktorstwie. S. Czwal

  Justyna studiuje dziennikarstwo, ale myśli także o aktorstwie.
  (fot. S. Czwal)

  Justyna Stopyra zdążyła już w swoim życiu być... księżniczką. Nasza kandydatka numer 7 w wyborach Miss Polonia Podkarpacia ma talent aktorski i grywała w szkolnych przedstawieniach. - Tylko ten mój książę był wtedy okropny - śmieje się Justyna.
  Nasza kandydatka numer 3 w swoim życiu była już nawet... księżniczką. S. Czwal

  Nasza kandydatka numer 3 w swoim życiu była już nawet... księżniczką.
  (fot. S. Czwal)


  Justyna ma 20 lat, jest blondynką o niebieskich oczach. Ma 170 centymetrów wzrostu, jej wymiary to: 87-63-92. Mieszka w Rakszawie, obok Łańcuta. Studiuje na pierwszym roku dziennikarstwa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

  - Na zajęciach na studiach jestem chwalona za umiejętność pisania felietonów, a to nie jest łatwa sztuka - mówi Justyna. - Najczęściej piszę je na tematy polityczne. Bo według mnie, każdy dobry dziennikarz powinien wiedzieć, co się w polityce dzieje.

  Ale Justyna zalet ma właściwie... bez liku.

  - Jest bardzo wrażliwą osobą. Miłą, grzeczną, towarzyską, szybko nawiązującą kontakty. Nie miała też nigdy żadnych problemów z nauką w szkole - chwali ją mama Bożena. - Sama też nauczyła się grać na gitarze. Talent ma po dziadku, który kiedyś grał w orkiestrze dętej w Rakszawie. Zachęcałam ją do tego, by wystartowała w wyborach Miss. Nigdy jeszcze nie miała takiej okazji, a to może być dla córki ciekawe przeżycie.

  - Gry na gitarze to rzeczywiście nauczyłam się prawie sama, ale kilku wskazówek udzielił mi kolega - przyznaje Justyna. - Występowałam na akademiach szkolnych i podczas przedstawień teatralnych. I wtedy też spodobało mi się aktorstwo. Chodziłam na zajęcia kółka aktorskiego, recytowałam wiersze. Chciałam zdawać na aktorstwo, ale znajomi mi odradzili, uznali, że mogę się nie dostać, bo nie byłam chyba dostatecznie przygotowana. Dlatego wybrałam ostatecznie dziennikarstwo i nie żałuję. Chociaż w planach miałam jeszcze anglistykę. A o aktorstwie jeszcze pomyślę, czy jednak nie próbować zdawać...

  Nasza kandydatka numer 7 nadal mocno się interesuje teatrem i filmem, a jej ulubionymi aktorami są Angelina Jolie i Keanu Reeves.

  - Interesuję się też sportem, gram w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę - wylicza Justyna. - W dzieciństwie chodziłam też na kółko taneczne, mieliśmy zespół o nazwie "Rakszawskie Szuwarki", tańczyliśmy tańce ludowe i nowoczesne.

  Justyna zdradza, że nie musi szczególnie dbać o dietę, choć potrafi ugotować niemal wszystko. Jej mężczyzna powinien być inteligentny, zaradny, opiekuńczy, a także uczciwy, delikatny i czuły.

  WYBIERAMY MISS

  Tradycyjnie też swoją Miss Publiczności i "Echa Dnia" wybiorą nasi czytelnicy. Do 19 maja można głosować za pomocą SMS-ów, wysyłając je na numer 7238 - koszt to 2,44 złotego brutto. Wpisujemy w treści: litery "EDS", stawiamy kropkę i następnie numer kandydatki, na przykład "EDS.01 lub "EDS.02" lub "EDS12" i tak dalej. Wśród czytelników, którzy wezmą udział w glosowaniu, rozlosujemy zaproszenia na finał wyborów Miss Polonia Podkarpacia.
  WSPANIAŁE NAGRODY

  W wyborach Miss Polonia Podkarpacia, organizowanych przez "Echo Dnia", Radio "Leliwa", Miejski Dom Kultury i Klub "Planeta" w Stalowej Woli, szykują się dla naszych pięknych kandydatek wyjątkowo atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajduje się między innymi wycieczka zagraniczna, którą funduje Biuro Podróży "Staltour" w Stalowej Woli, komplet mebli, ufundowany przez firmę "BRW" z Mielca, producenta mebli i frontów meblowych. Na nasze ślicznotki czeka również kamera video od "Browarów Grupa Żywiec", rower turystyczny od firmy handlowo-usługowej "Dartex TV SAT" ze Stalowej Woli. Ponadto "Avon" ufundował zestaw kosmetyków dla każdej uczestniczki konkursu, będą również upominki dla laureatek konkursu od salonu fryzjerskiego "Nicole", butiku "York" oraz piękna korona dla Miss, ufundowana przez Salon Ślubny "Anna" ze Stalowej Woli.

  Na nasze najpiękniejsze czekają również nagrody od "Polmosu", hurtowni alkoholi, sklepów "Cocomore" i "Ava" w Stalowej Woli, agencji fotograficznej "FC Studio" w Rzeszowie, kwiaciarni Mirosławy Dec w Stalowej Woli, wypożyczalni "Video Max" w Stalowej Woli, Zamku w Baranowie Sandomierskim, salonu samochodowego "Seat" i "Atlantic" -

  sklepy "Centrum Stalowa Wola" i "Galeria Londyn" w Kraśniku.

  Występy artystów, którzy wystąpią podczas finału wyborów Miss Polonia Podkarpacia, sponsorują "Pepsi Cola" oraz "Bro-wary z Grupy Żywiec", plakaty sponsoruje drukarnia "Autograf" z Mielca.
  POD PATRONATEM PREZYDENTA

  Patronat nad wyborami Miss Polonia Podkarpacia objął prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, a patronat medialny sprawują: Gazeta Codzienna "Nowiny" Telewizja Regionalna TVP 3 w Rzeszowie, Telewizja Miejska Stalowa Wola, Telewizja Miejska Tarnobrzeg, a także Telewizja "Stella" w Stalowej Woli, która planuje relację "na żywo".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo