Podziękują za Jana Pawła II

  Podziękują za Jana Pawła II

  /MJR/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tysiące mieszkańców naszego regionu wyjechało wczoraj na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI. Liczba chętnych na pielgrzymkę zaskoczyła księży.

  - Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania - mówią duchowni. Wierni z naszych miast spotkają się z Benedyktem na krakowskich Błoniach i Jasnej Górze. Na dzisiejszy ranek zapanowano wyjazd młodych ludzie z dekanatów tarnobrzeskich. Na Błoniach będą wczesnym popołudniem.

  - Młodzież będzie miała czas, żeby się ulokować w swoich sektorach. Po wieczornym spotkaniu z Ojcem Świętym młodzi będą czuwać całą noc, do mszy świętej w niedzielę. Starsze osoby wyjadą z Tarnobrzega tuż po północy, tak aby spokojnie przejść do swoich sektorów na niedzielną mszę. Po zakończeniu uroczystości młodzież i starsi wrócą do swoich parafii - mówi ksiądz Stanisław Bar, dziekan dekanatu Tarnobrzeg Północ. Ksiądz dziekan dodaje, że niedzielne msze święte będą odprawiane w podziękowaniu Bogu za dar, jakim był dla nas Jan Paweł II.

  Wielu ludzi śledzić będzie pielgrzymkę Benedykta XVI w telewizji. Janina Skalska z Tarnobrzega ogląda wizytę papieża Benedykta XVI od samego początku.

  - Nie mogę powiedzieć, że siedzę przed telewizorem przez cały dzień, bo mam trochę zajęć, ale wieczorem oglądam programy dotyczące wizyty. W niedzielę na pewno obejrzę mszę święta z Krakowa. Jestem osobą starszą i nie dla mnie wyjazdy. Przynajmniej w ten sposób mogę uczestniczyć w spotkaniu z papieżem - mówi pani Janina.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo