Kolorowe drinki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Słoneczne i ciepłe, coraz dłuższe dni to idealny czas na spotkania z przyjaciółmi, garden party czy najzwyklejszego grilla. Spraw swoim gościom niespodziankę, podając własnoręcznie przygotowane kolorowe, orzeźwiające drinki. To naprawdę nic trudnego!

  Przyjaciół zaskoczysz nie tylko barmańskimi umiejętnościami, ale także wiedzą na temat alkoholi. Wbrew temu, co się powszechnie wydaje, nie każdy kolorowy napój w wysokiej szklance jest po prostu drinkiem. Na twoim przyjęciu będą serwowane koktajle, long drinki i smakowite cuda w tumblerach. Prawda, że brzmi znacznie lepiej?

  Na początek spróbuj przygotować najbardziej rozpowszechniony napój mieszany, czyli koktajl. Przyrządzisz go z wódki, likierów, win słodkich i południowych, owoców, soków owocowych i dodatków aromatyzujących. Koktajle podaje się bardzo mocno schłodzone przed, po lub w trakcie posiłku. Jeśli nie masz shakera lub szklanicy barmańskiej, składniki zmieszasz w kieliszku koktajlowym. Jako aperitif zaproponuj "campari shakerato". Przygotowanie tego gorzkawego short drinka zajmie ci dosłownie chwilę. 50 ml "campari" wymieszaj w koktajlowym kieliszku z 2 ml (ok. 20 kropel) soku cytrynowego i lodem. Dodaj skórkę z owocu. Nie zapomnij jednak, że najpopularniejszym na świecie drinkiem na bazie "campari" jest "campari orange", czyli po prostu "campari" z sokiem pomarańczowym i lodem.

  Miłośnikom kawy z pewnością posmakuje koktajl "sahara". W shakerze zmieszaj z kostkami lodu 20 ml "cinzano bianco", 20 ml brandy i 20 ml likieru kawowego. Całość przelej do kieliszka koktajlowego.

  Po aperitifie i pierwszym posiłku namów swoich gości na wspólne przyrządzanie long drinków. Gdy zrobią przerażone miny, wyjaśnij, że to nic innego jak tylko napoje podawane w szklankach powyżej 140 ml pojemności. Przygotowuje się je z wysokoprocentowych alkoholi, likierów, soków lub syropów owocowych, różnego rodzaju win oraz dużej ilości lodu. Jeśli boicie się skomplikowanych receptur, spróbujcie łatwego przepisu na "cinzano afternoon". Do shakera wlej 40 ml "cinzano bianco", 30 ml wódki, 20 ml soku cytrynowego. Do wysokiej szklanki wrzuć lód, wlej zawartość shakera, dopełnij tonikiem.

  Robienie drinków to nie określona zasadami ciężka praca, lecz przyjemna, kreatywna i pełna niespodzianek zabawa. Nie bój się eksperymentów, nowych pomysłów - najlepsze mieszanki powstają właśnie wtedy!  Tumbler - a co to jest?

  Szklanki typu tumbler to naczynia o grubym dnie i bardzo zróżnicowanych wielkościach i pojemnościach. Używa się ich nie tylko do drinków, lecz także do podawania soków owocowych i warzywnych. Możesz w nich zaserwować świeżo wyciskany sok z pomarańczy lub orzeźwiającego, dobrze zmrożonego drinka.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo