Modne ciepło

  (kam.)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najnowsze modele kotłów to połączenie efektywności, estetyki i niewielkich rozmiarów

  Najnowsze modele kotłów to połączenie efektywności, estetyki i niewielkich rozmiarów ©DE DIETRICH

  Najnowsze modele kotłów to połączenie efektywności, estetyki i niewielkich rozmiarów

  Najnowsze modele kotłów to połączenie efektywności, estetyki i niewielkich rozmiarów ©DE DIETRICH

  Nowoczesnych urządzeń nie trzeba ukrywać w kotłowniach DE DIETRICH

  Nowoczesnych urządzeń nie trzeba ukrywać w kotłowniach
  (fot. DE DIETRICH)

  Urządzając mieszkanie, zawsze zwracamy uwagę na jego estetykę. Pragniemy, by jego wystrój trafiał w nasz gust i pozostawał w zgodzie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. W ślad za tą potrzebą idą producenci urządzeń użytkowych takich jak kotły grzewcze. Do niedawna toporne, dziś projektowane są z myślą o atrakcyjnej aranżacji wnętrz.

  W nowych budynkach coraz częściej kotły grzewcze instaluje się w każdym mieszkaniu.
  Nie oznacza to, że wprowadzając się do takiego mieszkania, zobaczymy na ścianie terkoczące, blaszane pudło. Mimo, że wielu producentów dość późno zwróciło uwagę na wygląd swoich produktów, to czasy nieestetycznych urządzeń minęły bezpowrotnie. Na rynku obecne są kotły, które bez wstydu mogą konkurować kształtem z pozostałymi urządzeniami obecnymi w każdym domu, takimi jak lodówka czy pralka. Stylistyczną awangardą są kotły wiszące przeznaczone do mieszkań. Umieszcza się je niedaleko miejsca poboru wody, dlatego muszą zachowywać wygląd podobny jak reszta sprzętu AGD. Dlatego też, wśród wiszących kotłów grzewczych króluje kolor biały, wzbogacany nierzadko kolorowymi elementami, ożywiającymi wygląd.

  Biała, zwarta obudowa, poza którą nie wystają żadne elementy konstrukcyjne, wzbogacona dyskretnym ciemnożółtym paskiem - to na przykład kondensacyjny kocioł "Innovens" firmy De Dietrich.

  Niektóre kotły kondensacyjne są na tyle małe, że można je schować nawet do szafki kuchennej o typowych rozmiarach. Z drugiej strony, jego sylwetka nie będzie kolidować z estetyką żadnej kuchni. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że producenci kotłów oferują klientom rożnego rodzaju maskownice osłaniające takie elementy jak złącza czy panele sterownicze urządzeń grzewczych. Ma to na celu właśnie zachowanie spójnej stylistyki urządzeń i wnętrza.  Duże równie nowoczesne

  Największy postęp dotyczy jednak designu

  kotłów grzewczych przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Przyczyną tego jest przede wszystkim zwiększenie ich efektywności i idące za tym zmniejszenie rozmiarów. Pozwoliło to zatrudnianym przez firmy projektantom przemysłowym na rozwinięcie skrzydeł. Najnowszych stojących kotłów grzewczych nie musimy chować w kotłowniach i piwnicach. Ich stylistyka pozwala na ustawienie ich w miejscach uczęszczanych przez domowników, na przykład w pralniach, korytarzach i - w przypadku kotłów olejowych - w garażu, tuż obok samochodu. Zdecydowanie najatrakcyjniej prezentują się urządzenia stojące, które ze względu na swój kształt nazywane są "lodówkami". W ich przypadku, pod wspólną obudową mieści się, obok kotła, zintegrowany podgrzewacz zapewniający mieszkańcom odpowiednią ilość ciepłej wody. Nowoczesnymi "lodówkami" są na przykład gazowe i olejowe kotły "elitec" czy "gtu". Zaokrąglony, zwarty kształt tych urządzeń to całkowite zaprzeczenie dotychczasowych wyobrażeń na temat kotłów grzewczych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo