4 promile na motorze

  4 promile na motorze

  Krzysztof Urbański

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Latem będzie więcej kontroli - zapowiadają policjanci

  - Latem będzie więcej kontroli - zapowiadają policjanci ©K. Urbański

  Rekord nietrzeźwości na drodze ostatnich miesięcy padł w niedzielę wieczorem w Podobrzu, w powiecie mieleckim. Kompletnie pijany motocyklista spowodował na szczęście niegroźną kolizję.

  Około godziny 19.30 na prostym odcinku drogi jadący motocyklem WSK bez tablic rejestracyjnych, 32-letni mieszkaniec miejscowości Ruda wjechał w prawidłowo jadącego poloneza. Nikt z jadących polonezem nie odniósł obrażeń. Cudem motocyklista doznał tylko niegroźnych potłuczeń. Do szpitala jednak pojechała 23-letnia pasażerka poloneza, ponieważ była w zaawansowanej ciąży, więc lekarz pogotowia zalecił obserwację.

  Kierowca motocykla był kompletnie pijany.
  Badający alkomatem stan trzeźwości (a raczej stopień upojenia) policjanci wiedzieli, że wynik będzie wysoki, ale nie aż tak. 4,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To rekord ostatnich miesięcy w powiecie mieleckim.

  Niestety, początek lata to także początek sezonu, w którym kierowcy coraz częściej siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. - Z naszego doświadczenia wynika, że takie osoby najczęściej zatrzymywane są w okolicach wiejskich sklepów z alkoholem, w okolicach dyskotek i miejsc rekreacyjnych - mówi aspirant Roman Skrobisz z Sekcji Ruchu Drogowego mieleckiej policji. Na jednoślady po pijanemu najczęściej wsiadają ludzie młodzi, w wieku 20 - 25 lat. - Nie ma reguły, jeśli chodzi o pijanych kierowców samochodów. To są osoby w każdym wieku - dodaje policjant.

  Powiat mielecki przoduje w województwie w statystykach ujawnień pijanych kierowców. Jak mówi Roman Skrobisz, w powiecie nie ma więcej pijanych kierowców niż gdziekolwiek indziej. Wysoka wykrywalność tego typu przestępstw to efekt pracy szefów komendy i policjantów drogówki.

  Jak co roku w sezonie wakacyjnym policjanci częściej będę sprawdzać stan trzeźwości kierowców. Nie tylko w okolicach dyskotek i na terenach rekreacyjnych, lecz także w miastach, kierowcy zarówno samochodów i motocykli, jak i rowerów, mogą być przygotowani na częste kontrole przy użyciu alkomatu.  - Z naszego doświadczenia wynika, że takie osoby najczęściej zatrzymywane są w okolicach wiejskich sklepów z alkoholem, w okolicach dyskotek i miejsc rekreacyjnych - mówi aspirant Roman Skrobisz z Sekcji Ruchu Drogowego mieleckiej policji.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo