Nie mają tremy

  (krs)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - My jesteśmy krasnoludki - śpiewali mali artyści z Dąbia przy akompaniamencie Tomka

  - My jesteśmy krasnoludki - śpiewali mali artyści z Dąbia przy akompaniamencie Tomka ©K. Urbański

  - My jesteśmy krasnoludki - śpiewali mali artyści z Dąbia przy akompaniamencie Tomka

  - My jesteśmy krasnoludki - śpiewali mali artyści z Dąbia przy akompaniamencie Tomka ©K. Urbański

  Prawie cztery godziny młodzi artyści ze szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Radomyśl Wielki prezentowali swoją twórczość. Pierwsza taka impreza przyciągnęła w minioną niedzielę rzesze widzów, którzy oklaskiwali występy solistów, tancerzy i zespołów wokalnych. Nie zabrakło także dobrego humoru, który gwarantowali mali kabareciarze.

  Pierwszy Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej przygotowany został z myślą o dniach upowszechniania kultury.
  - Choć te dni obchodzone były w maju, to czekaliśmy na lepszą pogodę, bo taka impreza nie miałaby klimatu, gdyby odbyła się na przykład w sali gimnastycznej - mówi Bogusława Cetnar, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, główny organizator prezentacji.

  Na scenie można było zobaczyć zespoły ludowe, taniec nowoczesny, zespoły wokalne, solistów, małe formy teatralne i szkolne kabarety. - Panie psorze! Co to są za szlaczki, co mi Pan je narysował zeszycie? - Napisałem żebyś pisał wyraźniej - z tego i innych gagów przygotowanych przez uczniów radomyskiej podstawówki śmiało się kilkuset widzów. Mimo tak wielkiej widowni mali artyści nie odczuwali tremy. - Ja lubię tańczyć. Nie boje się wyjść na scenę, to fajna zabawa. Tańczę dla siebie i po to, żeby moja mama była dumna - mówi drugoklasistka Magda.

  Niedzielna impreza nie ograniczyła się do prezentacji scenicznych. Z każdej szkoły wybrany został uczeń, który wziął udział w plenerze malarskim. Prace można było oglądać w galerii pod gołym niebem.

  Gościem prezentacji były zespoły EKROL i ISKIERKA z Łańcuta, które zaprezentowały ludowe tańce polskie i ukraińskie oraz kilka układów tańca nowoczesnego.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo