Dojazd do "sypialni"

  Dojazd do "sypialni"

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Część wyremontowanej i część wybudowanej ulicy Szafera w mieleckim osiedlu Dziubków zostanie dzisiaj uroczyście przekazana do eksploatacji. Droga ułatwi mieszkańcom z dzielnicy spełniającej rolę "sypialni" dotarcie do miejsc pracy.

  Wartość inwestycji wyniosła blisko dwa miliony złotych. Oficjalnie nazywa się to "rozbudowanie układów drogowych łączących mieszkaniowe dzielnice przemysłowe z regionem" - powiedziała nam rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Marzanna Madejska-Patyk.

  Wyremontowano półkilometrowy odcinek ulicy Szafera od skrzyżowania z ulicami Wolności do Racibowskiej, przedłużono ulicę o 750 metrów od skrzyżowania z ulicą Raciborską do Alej Kwiatkowskiego. Na poboczach ułożono chodniki, poprowadzono ścieżkę rowerową.

  Zakończona inwestycja to jedna trzecia całości prac związanych z budową dróg wylotowych na Rzeszów i na Dębicę. Cała inwestycja pochłonie 11,8 mln złotych, z czego 8,7 mln złotych pochodzić będzie z kasy unijnej.

  Wszystkie inwestycje komunalne realizowane w Mielcu w tym roku przez miasto i miejskie spółki mają wartość 40 mln zł.

  - To zakres prac, który można porównać z inwestycjami realizowanymi przez ostanie dziesięć lat - stwierdza rzecznik. Jak podkreśla, w tym roku skumulowały się inwestycje, o które zabiegano od dłuższego czasu. Największy problem wiąże się z wykupem gruntów pod inwestycje od prywatnych właścicieli.

  Jeszcze w tym roku ruszy budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Obecna pochodzi z lat 60-tych ubiegłego wieku i już nie spełnia wymogów nowoczesnej oczyszczalni.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo