Gaz z kuchenki dobry do samochodu!

  Gaz z kuchenki dobry do samochodu!

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stacja napełniania gazem ziemnym powstaje w Mielcu. Mieleckie instytucje coraz częściej myślą o zastosowaniu tego rodzaju paliwa do swoich pojazdów, bo jest o kilkadziesiąt groszy tańszy od gazu LPG i o ponad połowę od benzyny.

  Stację buduje rzeszowski oddział Karpackiego Zakładu Gazownictwa. Powstanie w pobliżu bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Będzie trzecią taką stacją na Podkarpaciu. Na razie gaz ziemny można tankować bez problemów w Rzeszowie i Przemyślu.

  Wojciech Janas, kierownik do spraw marketingu oddziału Karpackiego Zakładu Gazownictwa w Rzeszowie wyjaśnia, że stacja powstaje przede wszystkim z myślą o miejskich autobusach w Mielcu. Bo dwa z nich są już napędzane gazem ziemnym. Ewa Garncarz, prezes MKS potwierdza: - Zmieniamy napęd na gazowy, bo takie paliwo jest tańsze i bardziej ekologiczne.

  Gazu ziemnego potrzebuje także Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu, którego jedna ze śmieciarek też napędzana jest tym paliwem.

  Wkrótce także strażnicy miejscy będą podróżować po mieście autem służbowym z zamontowaną instalacją na gaz ziemny.

  Stacja w Mielcu będzie ogólnodostępna. Zakład liczy też na klientów prywatnych. Bo już zaczynają pojawiać się samochody osobowe z instalacją na gaz ziemny. Szczególnie dotyczy to aut dostawczych.

  Wojciech Janas twierdzi, że w eksploatacji samochodu nie widać różnicy, czy napędzany jest gazem ziemnym, czy LPG. Różnicę widać w cenie. Ten pierwszy gaz kosztuje 1,64 złotego, drugi 2 złote.

  Gaz ziemny w samochodach jest tą samą substancją, którą mamy w kuchenkach z gazowych. Do napełniania pojazdów stosowany jest jedynie w formie sprężonej, pod dużym ciśnieniem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo