Chcą mieszkać w Rzeszowie

  Chcą mieszkać w Rzeszowie

  Rafał ADAMSKI <a href="mailto:tarnobrzeg@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tarnobrzeg@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czy Rzeszów będzie większy? Od nowego roku przyłączone mają być do niego dwie wsie - Zwięczyca (gmina Boguchwała) i Przybyszówka (gmina Świlcza). Chce tego większość ich mieszkańców.

  Obydwie miały wejść do stolicy województwa już od początku tego roku, ale po zmianie rządu w Prawie i Sprawiedliwości znaleźli się przeciwnicy poszerzenia miasta.

  Podczas konsultacji, które prowadziły władze gmin - same przeciwne zmniejszaniu swojego terenu - ponad 90 procent mieszkańców opowiedziało się przeciwko przyłączeniu do Rzeszowa.
  Jednak wynik tych konsultacji, a także zebrań wiejskich, kwestionowany jest przez Społeczne Komitety Obywatelskie, które powstały w obydwu wsiach i które domagają się włączenia tych miejscowości do Rzeszowa.

  Ich działacze zbierają podpisy pod petycjami, dotyczącymi przyłączenia Rzeszowa. W obydwu miejscowościach zebrano już podpisy od ponad połowy mieszkańców.

  - Obawiamy się, że rozszerzenie znowu zostanie wstrzymane - mówi Janusz Micał, przewodniczący Społecznego Komitetu Obywatelskiego ze Zwięczycy. - Dlatego wysłaliśmy list z prośbą o poparcie do premiera oraz prezydenta.

  Członkowie komitetów zamierzają w nadchodzących wyborach samorządowych wystartować do rad gmin Boguchwała i Świlcza, i stamtąd działać na rzecz poszerzenia miasta.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo