Bardzo dziki Mielec

  Bardzo dziki Mielec

  Krzysztof URBAŃSKI <a href="mailto:urbanski@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>urbanski@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rodeo na mechanicznym byku.

  Rodeo na mechanicznym byku. ©K. Urbański

  Rodeo na mechanicznym byku.

  Rodeo na mechanicznym byku. ©K. Urbański

  Możliwość przechadzania się po wiosce indiańskiej złożonej z wielu tipi stanowiła dla mielczan nie lada atrakcję. K. Urbański

  Możliwość przechadzania się po wiosce indiańskiej złożonej z wielu tipi stanowiła dla mielczan nie lada atrakcję.
  (fot. K. Urbański)

  Przez dwa dni Mielec przypominał Dziki Zachód, a to za sprawą Western Pikniku, przygotowanego przez Hotel Polski. Kowboje i Indianie przyciągnęli w sobotę i niedzielę kilka tysięcy mieszkańców miasta i regionu.

  Westernowy weekend na tak dużą skalę odbył się po raz pierwszy.
  Dwa lata temu Hotel Polski zorganizował Piknik Country. - Chcieliśmy przygotować imprezę, w której publiczność brałaby czynny udział. Z założenia miało to być coś wyjątkowego a nie zwykły koncert, podczas którego nasi goście wysłuchają występu kilku zespołów i pójdą do domu - powiedziała "Echu" Agnieszka Skucińska, szef marketingu Hotelu Polskiego. - Chcieliśmy przygotować wiele atrakcji, które wciągnęłyby publiczność w prawdziwą zabawę w Western.

  Wśród kilku tysięcy mielczan na imprezie nie zabrakło tych, których wręcz porwał klimat Dzikiego Zachodu. - Przebraliśmy się z żoną za kowboja i kowbojkę. Lubimy muzykę Country i dobrą zabawę w tym stylu - mówi Tomasz z Mielca, który bawił się razem z żoną Beatą.

  A atrakcji czekających na publiczność było dużo. Mielczanie mogli nie tylko zwiedzić prawdziwe tipi w wiosce indiańskiej, ale także spróbować jazdy konnej, rodeo na mechanicznym byku, strzelać z łuku, wziąć udział w konkursach rzutu podkową, a nawet… bizonimi jądrami. - To dwa małe skórzane woreczki, które przerzuca się pomiędzy dwoma graczami. Chodzi oczywiście o to, by nie upadły na ziemię. To zabawa, która wymyślili traperzy - wyjaśnia Agnieszka Skucińska.

  Publiczność mogła także podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca "Katazba", który działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Tubylczych Amerykanów w Wałbrzychu. - My kochamy kulturę indiańską i mamy nadzieję, że naszymi tańcami i obrzędami zafascynujemy mieszkańców waszego miasta. Jesteśmy tu już po raz trzeci - mówi Maciek, jeden z członków "Katawby".

  Nie zabrakło koncertów muzyki country. Na scenie pojawiły się zespoły Rubens Band, Johnny Walker, Konwój i Mała Generała Paczka

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo