Kto grozi prokuratorowi

  Kto grozi prokuratorowi

  /krs/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieleccy prokuratorzy domyślają się już, kto może być autorem listu, informującego o rzekomo podłożonej bombie. Jeśli ich przypuszczenia potwierdzą się, osobie tej grozi do trzech lat więzienia.

  Przypomnijmy - we wtorek do Prokuratury Rejonowej w Mielcu przyszedł list, którego autor informował, że w starej siedzibie, przy ulicy Kościuszki, gdzie dziś mieści się sąd, jest podłożona bomba.

  - W anonimie były także groźby karalne pod adresem jednego z prokuratorów, dlatego została zawiadomiona policja.
  Przeszukała budynek, gdzie do niedawna miała siedzibę Prokuratura Rejonowa. Ponieważ grożono prokuratorowi, policjanci sprawdzili także nową siedzibę, w której pracuje. Oczywiście okazało się, że ani w jednym, ani w drugim budynku bomby nie było - mówi Edward Podsiadły, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Ewakuacja ludzi z obu budynków spowodowała jednak kilkugodzinne problemy w funkcjonowaniu prokuratury i sądu.

  Od wtorku policja i prokuratura intensywnie poszukują autora listu. Edward Podsiadły zaznacza, że śledczy mają już pewne podejrzenia, kto przysłał list. - Jest w nim bardzo dużo szczegółów, pozwalających na identyfikację autora. Myślę, że kwestia ustalenia sprawcy to sprawa kilku dni - dodaje rzecznik.

  Dopóki osoba ta nie zostanie zatrzymana, prokuratorzy nie chcą ujawniać więcej szczegółów, dotyczących dokładnej treści listu czy też sposobu jego napisania. Za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego oraz groźby karalne pod adresem prokuratora autorowi listu grozi do trzech lat więzienia.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo