Pluskwy atakują

  /fir/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pluskwy domowe to owady, które najlepiej czują się w niezbyt czystych, zaniedbanych pomieszczeniach, do których możemy trafić choćby w czasie urlopowych podróży. Tam mają idealne warunki dla rozwoju. Zaplamione krwią łóżko oraz swędzące plamy na ciele mogą być pierwszymi oznakami niepożądanej wizyty tych owadów.

  Pluskwy domowe (Cimex lectularius) mają około 4-5 mm długości i około 3 mm szerokości. Są koloru czerwonobrązowego i mają spłaszczony kształt skorupy. Po ukąszeniu pluskwy na ciele zostają duże czerwone plamy.

  Owady najlepiej czują się w środowisku ludzkim. Najczęściej można je spotkać w spojeniach łóżek, tapczanów, w szczelinach ścian, pod ramami obrazów, na wyściełanych częściach mebli i zasłonach. Często bywają gośćmi zaniedbanych hoteli.

  Jak się ich pozbyć? Najlepszym sposobem, by pozbyć się pluskwy, która zadomowiła się w naszym gospodarstwie domowym jest dezynfekcja. Jej koszt to od 50-60 złotych.

  - Mamy coraz więcej zgłoszeń o pluskwiakach. W takim przypadku trzeba wydezynfekować wszystkie miejsca, w których mają warunki do rozwoju. Spryskuje się szafy, komody, wersalki, często również dywany - mówi Paweł Kisiel z firmy dezynfekcyjnej. - Aby uniknąć ponownego zagnieżdżenia się pluskiew, należy dokładnie zagipsować wszelkie szczeliny i otwory w ścianach. Powinno się też często przeglądać łóżka, tapczany, materace, szafy i obrazy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo