W dwuszeregu zbiórka!

  W dwuszeregu zbiórka!

  Marcin JAROSZ <a href="mailto:jarosz@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>jarosz@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Uczniowie sami chcą uczyć się w porządnych szkołach, bo to jest modne.

  Uczniowie sami chcą uczyć się w porządnych szkołach, bo to jest modne. ©M. Jarosz

  Uczniowie sami chcą uczyć się w porządnych szkołach, bo to jest modne.

  Uczniowie sami chcą uczyć się w porządnych szkołach, bo to jest modne. ©M. Jarosz

  Czy stare sposoby zachowania ciszy na lekcji, takie jak drewniana linijka i osobna ławka w kącie, wrócą do łask? Raczej nie, ale jedno jest pewne - nie chcemy już chuligaństwa w naszych szkołach.

  Rozpoczął się rok szkolny i pojawia się znów problem braku uczniowskiej dyscypliny. - Najwyższa pora skończyć z chuligaństwem i agresją - mówią mieszkańcy naszego regionu. Nie do końca zgadzają się ze szkołą widzianą oczami ministra edukacji, ale są zdania, że rękawicę trzeba podjąć.  POSŁUCHAĆ MŁODYCH

  - Dyscyplina w szkole musi być, bo ona uczy porządku, jaki panuje w życiu - mówi Mieczysław Niewiadomski z Tarnobrzega.
  - Ale nie taka wymierzana drewnianą linijką - dodaje. - Wydaje mi się, że młode pokolenie jest zagubione, nie wie, kogo ma słuchać, nad młodymi ludźmi trzeba się pochylić i posłuchać, co mają do powiedzenia - mówi mieszkaniec Tarnobrzega.

  Stosowane dawniej metody siłowe nie mają racji bytu. - Trzeba przede wszystkim współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami - mówi Robert Stawowy, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Tarnobrzegu. - Będę rozmawiał z rodzicami, nauczycielami i uczniami. Razem na pewno uda się wyjść z każdej opresji - ocenia nowy dyrektor popularnej "budowlanki".  DOŚĆ WAGAROWANIA!

  Podkarpacki kurator oświaty określił najważniejsze cele wychowawcze, jakie będą spoczywały na szkołach w naszym regionie.

  Przede wszystkim trzeba dążyć do zmniejszenia liczby ucieczek ze szkół oraz poprawę dyscypliny na lekcjach. Do akcji mają włączyć się także władze miast i gmin oraz przede wszystkim rodzice uczniów.  WIEMY, WIEMY

  Uczniowie sami chcą uczyć się w porządnych szkołach, bo to jest modne. Ich zdaniem, wiele zależy od samych nauczycieli. Jeżeli pozwolą sobie wejść na głowę, wówczas nie dadzą sobie rady.

  - W mojej szkole nie ma problemu z dyscypliną - mówi Joanna Maciąg z Tarnobrzega. - Każdy wie, co można, a czego nie. Nauczyciele wcale nie są tyranami, jest po prostu tak jak powinno - dodaje uczennica jednego z tarnobrzeskich średniaków. Jej zdaniem, nie można się wszystkiego wyrzec. Zwiać z lekcji też wolno, ale trzeba wiedzieć, jakie są tego konsekwencje i być na nie przygotowanym.  Rada eksperta

  Anna Krutys-Tracz, dyrektor poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tarnobrzegu: - Zadanie jest trudne, ale nie niemożliwe. Aby osiągnąć cel potrzeba zaangażowania wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za młode pokolenie Polaków. Rodzice nie mogą liczyć tylko na szkołę, a szkoła nie może pozwalać sobie na bałaganiarstwo.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo