Polka malowana

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Francuzki kupują perfumy w dużych perfumeriach ale kremy już raczej wybierają , podobnie zresztą jak Szwedki, w aptekach. Obie nacje malują się raczej oszczędnie na co dzień, preferując "makijaż bez makijażu". Niemki wybierają duże supermarkety na kosmetyczne zakupy, ale są już bardziej odważne używając kolorowych kosmetyków.

  Zawartość polskich kosmetyczek i toaletek łazienkowych stała się obiektem poważnych badań rynkowych. Agencja Badań Rynku Inquiry w roku 2005, można powiedzieć, zlustrowała kosmetyczne upodobania Polek.  Oko na świat

  Malujemy się chętnie, bo aż 2/5 z badanych Polek maluje się codziennie, głównie do pracy. Jednak najbardziej dbamy o makijaż do 24 roku życia. Potem podchodzimy do tematu makijażu bardziej zdroworozsądkowo, oszczędniej korzystając z bogatego asortymentu kosmetyków kolorowych.

  To co z pewnością wyróżnia Polki spośród reszty Europejek to zamiłowanie do podkreślania oczu makijażem. Każda z nas ma w swym kosmetycznym arsenale choć jedną maskarę, są także panie posiadające ich co najmniej kilka. Wiele z Polek w ogóle nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez starannego tuszowania rzęs! Aż 65 proc. respondentek badań Inquiry przyznało, że oczy tuszuje niemal każdego dnia. Równie chętnie sięgamy po kosmetyki do podkreślenia konturu oka czyli kredki i eyelinery.  Bez korektora i pudru

  Pomadki i błyszczyki to zaraz po tuszu do rzęs ulubione kosmetyki Polek. Usta podkreślamy niemal tak chętnie jak oczy, nie sięgamy jednak już po konturówki. Wiodące miejsce w kosmetyczkach i na polskich toaletkach zajmują również cienie do oczu, z których chętnie korzystamy.

  Najmniej używanymi kosmetykami do makijażu okazały się korektory, róże i konturówki do oczu. Niezmiernie rzadko panie przyznawały się do korzystania z kredek do brwi. Badanie ujawniło też, że Polki nie przywiązują zbytnio wagi do dbałości o właściwy koloryt cery i jej nieskazitelność. Połowa z respondentek nie stosowała w ogóle pudrów sypkich do matowienia skóry.

  Jeśli chodzi o kolory włosów , to jak wynika z badań nie wstydzimy się siwizny. Najrzadziej farbują włosy właścicielki naturalnie płomiennych fryzur czyli rude. Najchętniej zaś kolor zmieniają ciemne blondynki i szatynki zadowalając się pasemkami lub balejażami. Wierne i zadowolone z naturalnych odcieni włosów są brunetki.  Zakupy pod lupą

  Kosmetyczne zakupy Polek to w 1/4 wybór z katalogowej oferty Avonu lub Oriflame. Tylko 1 na 10 Polek kupuje kosmetyki i perfumy w dużych perfumeriach. 1/3 badanych zadowala się małymi drogeriami lub kosmetyczne zakupy robi w supermarkecie. Jedynie 4 proc. Polek przyznaje, że kupuje na bazarach.

  Nie ulega wątpliwości, że szukając kosmetyków Polki nadal muszą kierować się ceną... Ale uważamy też ( i to aż 37 proc.), że nadmiernie tanie specyfiki do makijażu mogą być wręcz szkodliwe!

  Nie ufamy zbytnio bardzo drogim podejrzewając, że cena to nie wypadkowa cennych składników, ale raczej haracz za znane logo.  W tekście wykorzystano informacje zawarte w opracowaniu Agencji Badań Rynku Inquiry "Kosmetyczka Polki 2005".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo