Do matury i do pracy

  Do matury i do pracy

  Agata DZIEKAN <a href="mailto:dziekan@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>dziekan@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zofia Korpal z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "Kana": - Na razie przyjmujemy wszystkich chętnych.

  Zofia Korpal z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "Kana": - Na razie przyjmujemy wszystkich chętnych. ©A. Dziekan

  Zofia Korpal z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "Kana": - Na razie przyjmujemy wszystkich chętnych.

  Zofia Korpal z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "Kana": - Na razie przyjmujemy wszystkich chętnych. ©A. Dziekan

  Kto obawia się matury, może dokształcić się w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży "Kana" w Mielcu. Centrum oferuje też zajęcia dla tych, którzy chcą poznać obsługę komputera i język hiszpański. Wszystko za darmo.

  "Kana" w Mielcu zaczęła działalność kilka lat temu od zajęć komputerowych i nauki języka angielskiego dla młodych bezrobotnych, z niskimi dochodami w rodzinie.  NIE MA ANGLISTÓW

  W tym roku szkolnym ponownie oferuje zajęcia komputerowe, ale gorzej z angielskim.
  Zofia Korpal z "Kany": - Prowadzimy zajęcia bezpłatnie. Nauczyciele też pracują społecznie. Do tej pory mieliśmy chętnych anglistów, ale ostatnio coraz trudniej zmobilizować ich do pracy społecznej.

  "Kana" nie znalazła na ten rok szkolny żadnego chętnego anglisty. Zamiast tego oferuje więc naukę języka hiszpańskiego. Zofia Korpal uzupełnia: - Zatrudnienie nauczyciela języka hiszpańskiego sfinansuje sponsor. Znalazła się firma, która będzie za to płacić.  PRZED MATURĄ

  "Kana" ma też kursy dla młodych ludzi z klas maturalnych lub też powtórnie zdających egzamin, którzy chcą dokształcić się z przedmiotów zdawanych na maturze. W zeszłym roku edukacja maturalna cieszyła się dużą popularnością. - Mieliśmy 14 grup po 15, 16 osób - podaje dane Zofia Korpal.

  Będzie można douczyć się języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, biologii, geografii, fizyki i chemii.

  Dla każdego z tych przedmiotów, jak na razie zarezerwowana jest jedna grupa, w której nie powinno być więcej niż 15 osób. Jeśli chętnych będzie dużo, "Kana" postara się znaleźć następnych nauczycieli. Jeśli się nie uda, wtedy będzie musiała przeprowadzić selekcję. Przyjmie kryterium dochodów w rodzinie - im mniejsze, tym większa szansa zapisania się na zajęcia.  Zapisy i informacje

  Na zajęcia można zapisywać się od 11 do 14 września w godzinach 16-18 w sekretariacie "Kany" (jej siedziba znajduje się w sąsiedztwie kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 017-586-24-76.
  Ile razy na zajęcia

  Zajęcia dla maturzystów z poszczególnych przedmiotów będą się odbywać raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne. Dla każdego przedmiotu przewidziane jest w tym roku szkolnym w sumie 50 godzin. Zajęcia komputerowe to w sumie 100 godzin trzy razy w tygodniu po trzy godziny. Kurs z języka hiszpańskiego to również sto godzin - z częstotliwością dwie godziny raz w tygodniu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo