Droga infolinia przewoźnika

  Droga infolinia przewoźnika

  Agata DZIEKAN <a href="mailto:dziekan@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>dziekan@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Cały czas można uzyskać bezpłatną informację bezpośrednio na dworcu PKS w Mielcu.

  Cały czas można uzyskać bezpłatną informację bezpośrednio na dworcu PKS w Mielcu. ©A. Dziekan

  Cały czas można uzyskać bezpłatną informację bezpośrednio na dworcu PKS w Mielcu.

  Cały czas można uzyskać bezpłatną informację bezpośrednio na dworcu PKS w Mielcu. ©A. Dziekan

  Mieszkańcy Mielca i okolic nie mogą dodzwonić się na informację mieleckiego PKS, bo firma wprowadziła infolinię, zaczynającą się na 0300. A takie numery ludzie mają zablokowane, bo to zwykle połączenia do wróżek, horoskopów i audiotele.

  Ludzie narzekają: - Wcześniej wystarczyło wykręcić numer na dworzec PKS do okienka z informacja i można było się wszystkiego dowiedzieć. Także konkretne ceny biletów za każde połączenie.

  Teraz pasażerowie dzwoniący na dotychczasowy numer dowiadują się, że trzeba wykręcić numer zaczynający się od 0300. Ale próby połączenia kończą się niepowodzeniem. Okazuje się bowiem, że ich operator telefoniczny "Multimedia Polska" niedawno każdemu klientowi całkowicie zablokował połączenia z 0700 i 0300. Żeby się łączyć z takimi numerami, trzeba zwracać się do firmy o odblokowanie.

  Pasażerowie już się dowiedzieli się, że trzeba się zgłosić do Biura Obsługi Klienta "Multimedów". Tylko że niektórzy nie chcą odblokowywać takich numerów, bo to przecież dobra ochrona przed nudzącymi się dziećmi, które pod nieobecność rodziców mogą nabijać rachunki za telefon. - Czyli jesteśmy w ten sposób pozbawieni dostępu do informacji PKS - denerwują się.

  Na numer infolini PKS bez odblokowywania dodzwonią się abonenci Telekomunikacji Polskiej. Jednak szybko się zniechęcają do korzystania z nowej usługi. Dowiadują się bowiem, że minuta połączenia kosztuje prawie 1,30 złotego.

  Teresa Ryś z "PKS Connex Mielec" tłumaczy, że to dopiero początki działania tej linii. I stąd biorą się problemy. Ale wprowadzenie takiej usługi ma usprawnić udzielanie informacji. Bo pod tą linią można uzyskać informacje dotyczące kursów nie tylko Mielca, ale większości miast w Polsce. Tę infolinię obsługuje firma, która ma siedzibę w Warszawie i dysponuje rozkładem jazdy sporej grupy przewoźników.

  Pracownicy dworca PKS, z którymi też rozmawiamy na temat infolinii, mówią z przekąsem: - Wprowadzili to po to, żeby ograniczyć zatrudnienie. Spodziewamy się, że pewnie niedługo ktoś straci pracę bo na dworcu. Nie będzie już potrzebnych tyle osób, skoro nie odbiera się już telefonów z prośbą o informację o kursach.  Agata Szczygielska z biura prasowego "Multimedia Polska":

  - Od 10 lipca 2006 roku wprowadziliśmy blokadę na wszystkie połączenia o podwyższonej opłacie. Blokada ta jest bezpłatna i obejmuje połączenia z numerami: 0700, 0701, 0707, 0708, 0300, 0400, 0207, 0208. Abonentów, którzy chcą korzystać z połączeń o podwyższonej opłacie prosimy o zgłoszenie tego w najbliższym Biurze Obsługi Klientów. Numer do biura do Mielca to 017-788-66-66.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo