Konteksty

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prostotę i oszczędną formę tej sypialni przełamią miękkie, eleganckie poduszki. Dzięki nim pomieszczenie wyda się znacznie bardziej przytulne.

  Prostotę i oszczędną formę tej sypialni przełamią miękkie, eleganckie poduszki. Dzięki nim pomieszczenie wyda się znacznie bardziej przytulne. ©D. Łukasik

  Prostotę i oszczędną formę tej sypialni przełamią miękkie, eleganckie poduszki. Dzięki nim pomieszczenie wyda się znacznie bardziej przytulne.

  Prostotę i oszczędną formę tej sypialni przełamią miękkie, eleganckie poduszki. Dzięki nim pomieszczenie wyda się znacznie bardziej przytulne. ©D. Łukasik

  Klasyczna koreańska, chińska czy japońska por-celana, będzie doskonałym uzupełnieniem stylowego, tradycyj-nego wnętrza. D. Łukasik

  Klasyczna koreańska, chińska czy japońska por-celana, będzie doskonałym uzupełnieniem stylowego, tradycyj-nego wnętrza.
  (fot. D. Łukasik)

  Wielka Coco Chanel powiedziała kiedyś, że nie ma kobiet brzydkich, są tylko te nie zadbane. Analogię można odnieść także do przedmiotów. Nie ma tych brzydkich, są tylko te źle ustawione w kontekście.
  salon nieco mniej formalny. Tutaj można poekspe-rymentować z etnicznymi dodatkami, takim jak oświetlenie czy ceramika D. Łukasik

  salon nieco mniej formalny. Tutaj można poekspe-rymentować z etnicznymi dodatkami, takim jak oświetlenie czy ceramika
  (fot. D. Łukasik)


  Dokonaliśmy pewnego eksperymentu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak elementy wyposażenia wnętrz sfotografowane przez nas na targach Tendence Lifestyle we Frankfurcie nad Menem "zagrają" w naszych realiach i naszych wnętrzach. Czy to, co w hali targowej wydaje się ładne i ciekawe, tak samo będzie wyglądało na tle polskich mebli w niewielkim domowym wnętrzu? W tym celu udaliśmy do kieleckiej galerii meblowej "Szumen - Jawex", wybraliśmy stamtąd kilka ekspozycji i zestawiliśmy je z eksponatami z Frankfurtu.

  Na pierwszym zdjęciu sypialnia. Nieco chłodna i nowoczesna. Meble mają stalowe dodatki. Aż się prosi czymś je "ocieplić", na przykład ładnymi poduchami - radzi współwłaścicielka galerii "Szumen - Jawex" Małgorzata Kempińska. No i proszę, ociepliliśmy, dodając coś z kolekcji niemieckiej projektantki poduch Anke Drechsel. Jej bogate, nieco orientalne tkaniny będą idealne do tej sypialni.

  Zdjęcie środkowe. Klasyczny stylowy salon. Wszelkie nowoczesne dodatki odpadają, ale przecież trudno zostawić takie wnętrze puste. Trzeba zatem poszukać tutaj czegoś oryginalnego, ale jednocześnie w tradycyjnej konwencji. Prezentowana już w tym dodatku misterna porcelana koreańskiego artysty Seonga Keun Jeona wydaje się wręcz idealna dla tego wnętrza.

  Trzecia aranżacja na dole strony to także salon, ale w nieco innej konwencji. - Taka trochę poluzowana elegancja. Meble nieco bardziej współczesne i wygodne, a do tego oryginalne dodatki etniczne. Żeby utrzymać tę konwencję, musimy znaleźć coś równie etnicznego, ludowego, z dalekiego kraju. Mile widziane rękodzieło artystyczne - radzi Małgorzata Kempińska z galerii wnętrz "Szumen - Jawex". Proszę bardzo, skoro etniczne i ludowe, to może kolorowa ceramika z Republiki Południowej Afryki, jak filiżanka prezentowana na zdjęciu. Równie dobrze pasowałyby tutaj wielkie ceramiczne misy w kolorach ziemi, albo dodatki z naturalnych materiałów, takich jak sizal, trawa morska, bambus itp.
  Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie - Konteksty

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo