Bój o tytuł Miss Świata

  Bój o tytuł Miss Świata

  Dorota KLUSEK, <a href="mailto:klusek@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>klusek@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gospodynią tegorocznych wyborów Miss Word odbywających się po raz pierwszy w Polsce jest Marzena Cieślik, Miss Polonia 2006.

  Gospodynią tegorocznych wyborów Miss Word odbywających się po raz pierwszy w Polsce jest Marzena Cieślik, Miss Polonia 2006. ©A. Szczukiewicz

  Miss Sportu została Miss Kanady Małgorzata Majewska. Łukasz Niegowski/ POT

  Miss Sportu została Miss Kanady Małgorzata Majewska.
  (fot. Łukasz Niegowski/ POT)

  Dostojewski napisał, że piękno zbawi świat. Organizatorzy konkursów miss natomiast udowadniają, że z pewnością może dać wiele korzyści. 106 urodziwych kobiet świata we wrześniu gościło w Polsce. Jutro poznamy imię najpiękniejszej z nich.
  Miss Designer jurorzy przyznali 19-letniej Chorwatce Iwonie Ergig. Łukasz Niegowski/ POT

  Miss Designer jurorzy przyznali 19-letniej Chorwatce Iwonie Ergig.
  (fot. Łukasz Niegowski/ POT)
  WENEZUELKI NAJPIĘKNIEJSZE

  - Tu na miejscu przekonałam się, że Polska będzie wspaniałym miejscem na organizację konkursu Miss World 2006. Cieszę się, że ludzie tu są otwarci i dumni ze swojego kraju - powiedziała Julia Morley, szefowa konkursu Miss World.
  Podana przez nią 13 stycznia 2006 roku informacja, że 56 wybory najpiękniejszej kobiety świata odbędą się w Polsce, zelektryzowała wszystkich. W ten sposób Polska została drugim po Wielkiej Brytanii krajem na Starym Kontynencie, który ma zaszczyt gościć uczestniczki konkursu.  Dzięki temu Miss Polonia 2006 pełni honory gospodyni i pokazuje koleżankom z całego globu najpiękniejsze zakątki Polski. Rolę tę powierzono mieszkance Wolina, o pięknym uśmiechu i wenezuelskim wyglądzie. Nic dziwnego, że taki był wybór sędziów, ponieważ - jak pokazują statystyki - najwięcej, bo pięć razy Miss Świata zostawały reprezentantki Wenezueli właśnie.  URODA NIE JEDNO MA IMIĘ

  Ale 1 września, kiedy na warszawskim Okęciu zaczęły lądować samoloty z kandydatkami na pokładzie, mogliśmy się przekonać, że piękno nie jedno ma imię i różny kolor skóry. Każda na swój sposób ładna, interesująca. Już pierwszego dnia okazało się, że w tym gronie są dwie dziewczyny, których korzenie głęboko tkwią w Polsce.  Jedną z nich jest Miss Kanady. Małgorzata Majewska to właściwie Polka. Tu 24 lata temu przyszła na świat. Gdy miała cztery lata jej rodzice przeprowadzili się do Kanady i zamieszkali na przedmieściach Toronto. Małgosia skończyła z wyróżnieniem ekonomię i biznes międzynarodowy, a obecnie pracuje w branży media marketing. Drugą "polską" kandydatką jest Miss Węgier Renata Anetta Toth. Renata ma 21 lat, mieszka w Debreczynie, gdzie studiuje dyplomację i turystykę. Jej mama jest Polką, a tata Węgrem.  DIETA I... KALORYCZNY SERNIK

  Najpierw dziewczyny odwiedziły polskie Pomorze. Tu, na plaży i statku Dar Pomorza, kręciły wizytówki, które będą pokazywane 30 września podczas finałowej gali w Sali Kongresowej. Szef hotelu Nadmorskiego w Gdyni, w którym zamieszkały dziewczyny, Grzegorz Labuda, zdradził jak układa się jadłospis dla tylu Miss.  - Na stołach nie pojawiły się dania z wieprzowiny i ze zwierząt parzystnokopytnych, których zakaz spożywania obowiązuje w krajach islamskich. Ustalając jadłospis, kierowałem się przede wszystkim kalorycznością potraw. Menu musi być przede wszystkim lekkostrawne. Na stołach dominują warzywa, owoce i ryby.  Popularnością wśród dziewczyn były delikatne ryby morskie. Z mięs podaliśmy wołowinę i drób, gotowane w warzywach i winie - wyjaśnił szef kuchni i dodał, że jedynym zaleceniem, jakie musiał przestrzegać, była kaloryczność potraw. Jedno danie powinno mieć między 1200 a 1600 kalorii. Ale i tak niektóre dziewczyny prosiły o słodycze i dostawały na przykład sernik mający 700 kalorii!  Nie obyło się też bez drobnych problemów. Dziewczyny często zmieniały miejsce pobytu, więc nie zawsze były w stanie podać dobry adres, na który miały otrzymać z rodzinnego kraju przesyłkę z ubraniami. Brakowało też żelazek, a przecież Miss nie mogła wyjść w pogniecionej sukni. Podczas kręcenia wizytówek pełne ręce roboty mieli też fryzjerzy, którzy co rusz musieli poprawiać dziewczynom targane przez wiatr fryzury.  MISS SPORTU

  Z Pomorza najpiękniejsze dziewczyny świata przeniosły się na Mazury. Tu 12 września kandydatki wzięły udział w pierwszym Minikonkursie Miss World. Została wybrana Miss Sportu.  Miss wystartowały w dwóch konkurencjach - biegu na 100 metrów i skoku w dal. Bezkonkurencyjna okazała się Miss Kanady Małgorzata Majewska. Udowodniła tym samym, że to, co czytamy w jej ankiecie - że jest świetną siatkarką, że była członkiem kadry narodowej, że kocha taniec jazzowy, tenis, squash, nurkowanie, żeglarstwo, narciarstwo, jazdę na rolkach i gimnastykę - nie jest czczą deklaracją, ale szczerą prawdą.  PIĘKNE I UTALENTOWANE

  Zdobywając tytuł Miss Sportu Małgosia dostała się do finałowej "szesnastki". Kolejna szansa na awans do czołówki czekała na piękne panie już 14 września. Wtedy to w Kopalni Soli w Wieliczce rozegrano Miss World Designer Awards. 105 kandydatek 125 metrów pod ziemią zaprezentowało suknie wieczorowe, zaprojektowane przez designerów z ojczystych krajów. Najlepiej jurorzy ocenili suknię, którą miała na sobie 19-letnia Miss Chorwacji Iwona Ergig i to ona tym razem triumfowała.  Dziewczyny nie tylko pięknie wyglądają, ale też są utalentowane, co dowiodły podczas kolejnego konkursu - Miss Talent Show, który odbył się we środę, 20 września, w Operze Wrocławskiej. Panny miały za zadanie zaprezentować swoje umiejętności i uzdolnienia artystyczne.  Zdecydowana większość uczestniczek postawiła na śpiew i taniec, choć były też i takie, które recytowały napisane przez siebie wiersze albo prezentowały oryginalne sztuki plastyczne. Tym razem palma pierwszeństwa przypadła w udziale Miss Irlandii Północnej. Catherine Jean Milligan zaprezentowała tradycyjną irlandzką pieśń o zabarwieniu folkowym.  JUTRO SIĘ OKAŻE

  W ten sposób poznaliśmy imiona trzech finalistek. Do których panien jeszcze uśmiechnie się szczęście, Miss z jakiego państwa zastąpi obecnie panującą nam Miss World 2005. Tego wszystkiego dowiemy się już jutro. Wielki finał konkursu Miss Świata rozpocznie się w sobotę, 30 września, o godzinie 20 w Sali Kongresowej w Warszawie.

  Trzy tytuły

  Najpiękniejsze dziewczyny świata przebywają w Polsce od miesiąca. Gościły w kilku miastach, w kilku odbyły się też różne konkursy. Oto ich zwyciężczynie.

  Miss sport - Miss Sportu została Miss Kanady Małgorzata Majewska (na zdjęciu), II Wicemiss - Miss Portoryko Thebyam Carrion Alvarez, a III - Miss Łotwy Liga Mainarte.

  Miss designer - W Wieliczce, w Kopalni Soli 125 metrów pod ziemią nagrodę Miss Designer jurorzy przyznali 19-letniej Chorwatce Iwonie Ergig.

  Miss talent show - Krystalicznym głosem i czystym wykonaniem irlandzkiej pieśni Catherine Jean Milligan, czyli Miss Irlandii Północnej, zasłużyła na tytuł Miss Talent Show.
  Polki w Miss World

  Największy sukces odniosła Aneta Kręglicka, która w 1989 roku zdobyła ten najważniejszy tytuł, Miss World. Natomiast aż trzy razy Polki było o krok od podium zajmując czwarte miejsce. W 1987 roku w ścisłym finale znalazła się Monika Nowosadko, w 1992 Ewa Wachowicz, natomiast w 2004 roku Katarzyna Borowicz.
  Historia Miss World

  Ten największy ogólnoświatowy konkurs piękności po raz pierwszy odbył się w 1951 roku. Od samego początku, aż do 1989 roku najpiękniejszą kobietę świata wybierano w Londynie. Dopiero wtedy ówczesny szef organizacji Miss World Eric Morley zadecydował o przeniesieniu imprezy na inne terytorium korony brytyjskiej, do Hongkongu. Od tamtej pory konkurs Miss World pięciokrotnie gościł w Republice Południowej Afryki, dwa razy na Seszelach, raz w Stanach Zjednoczonych, a przez ostatnie trzy lata Miss World była wybierana w Chinach.

  Regulamin konkursu

  Kandydatki reprezentują jedną z sześciu grup kontynentalnych: Afrykę, Amerykę, Azję i Pacyfik, Europę Północną, Europę Południową i Karaiby. Z każdej z grup widzowie wybiorą po dwie kandydatki, które wejdą do finałowej "szesnastki". Oprócz nich w tym gronie znajdą się też laureatki minikonkursów. Z finałowej "szesnastki" zostanie wyłoniona Miss World 2006.
  Marzena Cieślik

  Miss Polonia 2006 - reprezentantka Polski ma 24 lata. Pochodzi z Wolina. Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej. Jej wymiary to 88-62-88, a wzrost 176 centymetrów. Pochodzi z wyspy Wolin. Interesuje się literaturą, muzyką i filmem. Przyznaje się, że piecze znakomite ciasta. Mówi, że nie umie kłamać i nie chce się tego nauczyć. Biegle mówi po niemiecku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo