Samoloty z Rzeszowa będą latać do Ameryki!

  Samoloty z Rzeszowa będą latać do Ameryki!

  Rafał ADAMSKI, <a href="mailto:tarnobrzeg@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tarnobrzeg@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wkrótce z Jasionki będą odlatywać samoloty do Nowego Jorku lub Chicago.

  Wkrótce z Jasionki będą odlatywać samoloty do Nowego Jorku lub Chicago. ©R. Adamski

  Wkrótce z Jasionki będą odlatywać samoloty do Nowego Jorku lub Chicago.

  Wkrótce z Jasionki będą odlatywać samoloty do Nowego Jorku lub Chicago. ©R. Adamski

  Z Rzeszowa samolotem prosto do Stanów Zjednoczonych? Najprawdopodobniej już w przyszłym roku będzie to możliwe.  Wielu mieszkańców naszego regionu ma rodzinę lub znajomych w Stanach Zjednoczonych. By ich odwiedzić, najpierw musieli jechać do Warszawy lub Krakowa. Być może zmieni się to już w najbliższe lato. Jest bowiem szansa na uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego Rzeszów - Nowy Jork lub Rzeszów - Chicago, obsługiwanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Samoloty latałyby dwa razy w tygodniu.  Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze i LOT-u właśnie spotkali się w tej sprawie w Rzeszowie. Wkrótce pracę rozpocznie specjalny zespół roboczy.

  - Na razie ustalamy szczegóły techniczne, które pozwolą na uruchomienie połączenia - informuje Wiesław Mardosz, dyrektor Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka. - Gdy to zrobimy, zaprosimy do rozmów przedstawicieli władz województwa.  NOWA TANIA LINIA  Nowe połączenia z Rzeszowa uruchomić ma też tania linia Centralwings.

  - Centralwings latałby do Paryża, Rzymu lub któregoś z miast hiszpańskich - wyjaśnia Wiesław Mardosz.  W tej chwili z Jasionki można Ryanairem dolecieć do Londynu. Za kilka miesięcy ruszy połączenie z Dublinem. Zlikwidowano połączenie z Frankfurtem, gdyż nie cieszyło się zainteresowaniem. Jakiś czas temu mówiło się, że Ryanair planował uruchomienie połączenia z Rzymem.  Jasionka ciągle nie ma terminala lotniczego z prawdziwego zdarzenia. Dyrektor Mardosz przyznaje, że będzie to stanowić pewien problem. Według fachowców, lotami z Rzeszowa za ocean zainteresowani są także Ukraińcy. Ukraina nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego ze Stanów Zjednoczonych.

  Przylecieli ze Stanów Zjednoczonych

  Już kilka miesięcy temu na lotnisku w Jasionce wylądował samolot z Nowego Jorku, który przywiózł Żydów pielgrzymujących do grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku. Był to pierwszy kursowy samolot zza oceanu.
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo