Makijaż może leczyć

  Makijaż może leczyć

  /oprac. WiDa/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jane Iredale - po lewej makijaż mineralny, kryjący zaczerwienienia po głębokim laserze; po prawej cera bez retuszu (12 dni po głębokim laserze).

  Jane Iredale - po lewej makijaż mineralny, kryjący zaczerwienienia po głębokim laserze; po prawej cera bez retuszu (12 dni po głębokim laserze). ©archiwum

  Puder mineralny upiększa, leczy i chronią przed promieniowaniem. archiwum

  Puder mineralny upiększa, leczy i chronią przed promieniowaniem.
  (fot. archiwum)

  Zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta i skażenie środowiska mogą się przyczyniać do zachorowań na trądzik młodzieńczy, czy różowaty. Częstym skutkiem nadmiernego opalania się są przebarwienia, plamy i piegi, występujące w miejscach szczególnie wrażliwych na działanie promieni słonecznych.
  Cienie do powiek, którymi wykonuje się makijaż leczniczy. archiwum

  Cienie do powiek, którymi wykonuje się makijaż leczniczy.
  (fot. archiwum)
  Ale i osoby poddające się zabiegom medycyny estetycznej, wymagają specjalnej opieki - ich cera wymaga szczególnej rekonwalescencji. Dla tych wszystkich osób kosmetolog mgr Wioletta Kłoniecka, z Instytutu Zdrowia i Urody Protea, poleca produkty do makijażu leczniczego Jane Iredale, które oparte są wyłącznie na naturalnych minerałach.  Prawdziwym przełomem na rynku kosmetycznym stało się stosowanie preparatów, które mają właściwości upiększające jak i lecznicze, preparatów zwanych kosmeceutykami. Kosmeceutyki Jane Iredale nadają skórze nieskazitelny wygląd.  Odbijają światło i doskonale korygują zmarszczki, blizny, sińce, zmiany skórne (przy trądziku), przebarwienia, plamy, czy piegi. Ich zaletą jest naturalność - zawierają minerały takie jak: mika, dwutlenek tytanu, tlenki cynku i żelaza oraz naturalne pigmenty. Nie zawierają środków konserwujących i zapachowych. Dlatego też są polecane do cery wrażliwej oraz dla alergików.  Technologia makijażu Jane Iredale rekomendowana jest po wszelkich zabiegach medycyny estetycznej, włącznie z głębokim laserem. Stosując te kosmetyki medyczne, pacjent może zrezygnować z długotrwałej izolacji, jaka zazwyczaj jest stosowana po tego typu zabiegach. Pudry mineralne upiększają, leczą i chronią przed promieniowaniem UV. Farmaceutyczna zawartość witamin kojąco działa na cerę, a antyutleniacze wpływają odmładzająco na skórę.  Cera z mineralnym makijażem wygląda naturalnie - tak jakby go w ogóle nie było. Skóra jest rozświetlona, wygląda młodziej w odróżnieniu od tradycyjnego makijażu. Poza tym zachowuje nieskazitelny wygląd. Mineralny makijaż łatwo się aplikuje, a lekka konsystencja nie obciąża skóry.  Kosmetyki te są polecane dla sportowców - makijaż jest wodoodporny. Pozwala do 80 minut przebywać w wodzie. Doceniły je także kosmetyczki malujące panny młode, czy osoby, którym szczególnie zależy na perfekcyjnym wyglądzie.  Jane Iredale ma ponadto właściwości antybakteryjne. Jest to bardzo ważne dla osób z trądzikiem młodzieńczym jak i różowatym. Kosmeceutyki leczą zmiany chorobowe, naturalne pigmenty w nich zawarte pozwalają na wykonanie doskonałego makijażu. Istotne jest, że preparaty te nie zatykają porów, a skóra może swobodnie oddychać.  Dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej szczególnie polecany jest prasowany puder mineralny Purepressed Base SPF 17, mający działanie matujące. Kończąc makijaż warto nałożyć specjalny puder, pochłaniający nadmiar tłuszczu (Purematte Finish Powder lub Absence). Dzięki temu tłusta cera będzie utrzymana w świeżości.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo