Mroczny gotyk w modzie

  Mroczny gotyk w modzie

  /WiDa/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mroczny gotyk w modzie


  Jeden z silniejszych trendów tego sezonu jak określają projektanci to mroczny gotyk. I nie chodzi tu o zdobienia czy fasony, ale o tajemnicze inspiracje, ciemne, przytłumione barwy.

  Soczysta, pełna i piękna jak zawsze jest natomiast czerń we wszystkich kolekcjach. Obydwa nurty charakterystyczne są dla kolekcji marki Aryton. Barwy części modeli są więc niezwykle subtelne, rozmyte. Tkaniny są miękkie i piękne, a cechą charakterystyczną kolekcji jest nieprzemijająca elegancja oraz indywidualny styl.  - W naszych inspiracjach sięgamy do sztuki do wielkiego malarstwa - twierdzi projektantka marki Aryton Patrycja Cierocka.
  - Podkreślamy w ten sposób osobliwą wrażliwość na otaczający świat. Dla prezentowanej kolekcji inspiracją była sławna Dama z łasiczką, dzięki temu obrazowi stworzyliśmy nie tylko wizerunek kolekcji, ale mogliśmy bawić się modą, traktując nieco humorystycznie pewne elementy obrazu. Najwięcej "pola do popisu" dała nam łasiczka. Dzięki niej powstały etole i futrzane korale. Perły Damy to w naszej kolekcji perły łączone z futerkiem, są także korale w szachownicę.  Minimalizm formy w połączeniu ze szlachetnymi tkaninami, klasyczne fasony, oryginalne zapięcia i fantazyjne wiązania. To elementy, które wzbogacą ozdobną samą w sobie czerń. - Dodatki są równie ważne jak sam strój - uważa Patrycja Cierocka. - One dopełniają obrazu, tworząc efektowną całość.  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo