Dostarczą tylko pieniądze i polecone

  Dostarczą tylko pieniądze i polecone

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przedstawiciele komitetów protestacyjnych listonoszy ze strajkujących miejscowości Podkarpacia spotkali się wczoraj na naradzie w Rzeszowie. Zdecydowali, że od dzisiaj wracają do pracy, ale w ograniczonym zakresie.

  Mieszkańcy Mielca i okolicznych gmin mogą się więc spodziewać, że dzisiaj dotrą do nich listy polecone i przekazy pieniężne. Taką formę protestu pocztowcy zastosują nie dłużej niż do 1 grudnia. Później są gotowi przystąpić do strajku generalnego.  Pocztowcy z Podkarpacia skierowali też wniosek do Międzyzakładowej Komisji "Solidarności" pracowników Poczty Polskiej, aby zorganizować manifestację przed budynkiem dyrekcji generalnej poczty i Urzędu Rady Ministrów.  Na Podkarpaciu protestują listonosze z Rzeszowa, Świlczy, Nowej Sarzyny, Wilczej Woli, Niwisk, Leżajska, Raniżowa, Krosna, Sanoka, Mielca i pięciu wiejskich gmin powiatu mieleckiego.  Pocztowcy postanowili podjąć pracę, chociaż dyrekcja generalna Poczty Polskiej nadal nie przychyla się do ich żądań.  Czego chcą

  Listonosze domagają się przede wszystkim podwyżki płac. Chcą ustalenia płacy minimalnej na poziomie 1500 złotych brutto oraz 40-procetowej podwyżki dla pracowników z długim stażem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo