Szykują się czystki w urzędach

  Szykują się czystki w urzędach

  Rafał ADAMSKI <a href="mailto:tarnobrzeg@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tarnobrzeg@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wśród zagrożonych utratą kierowniczej posady jest też szef tarnobrzeskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Wiesław Lichota.

  Wśród zagrożonych utratą kierowniczej posady jest też szef tarnobrzeskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Wiesław Lichota.

  Nowy marszałek, Zygmunt Cholewiński: - Rewolucji ka-drowej nie będzie. Pracuję dopiero pierwszy dzień. Przyjrzę się kompetencjom i umiejętnościom. Ale są procedury określone prawem, które pozwolą komuś zmienić pracę. Z pewności wy-mienię swoje najbliższe otoczenie, ale na razie nie mam kandy-data nawet na stanowisko dyrektora kancelarii zarządu. Marcin Radzimowski

  Nowy marszałek, Zygmunt Cholewiński: - Rewolucji ka-drowej nie będzie. Pracuję dopiero pierwszy dzień. Przyjrzę się kompetencjom i umiejętnościom. Ale są procedury określone prawem, które pozwolą komuś zmienić pracę. Z pewności wy-mienię swoje najbliższe otoczenie, ale na razie nie mam kandy-data nawet na stanowisko dyrektora kancelarii zarządu.
  (fot. Marcin Radzimowski)

  Przewidujemy, kto straci kierowniczy stołek w instytucjach podległych samorządowi województwa  Nowa "miotła" niebawem zacznie sprzątać. Już w trakcie sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego ze strony niektórych działaczy Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się zapowiedzi zmian kadrowych w Urzędzie Marszałkowskim.  Według pierwszych zapowiedzi, wymiana kadr najpierw obejmie stanowiska czysto polityczne - dyrektorów kancelarii zarządu województwa i kancelarii sejmiku. Nowego zajęcia mogą od razu szukać Jerzy Wiśniewski (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Konrad Fijołek (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Obydwaj jednak są radnymi. Wiśniewski w radzie powiatu rzeszowskiego, a Fijołek w radzie miasta Rzeszowa.  W dalszej kolejności do wymiany są dyrektorzy kilku departamentów: kojarzony z lewicą Jarosław Gawlik (departament promocji) i Marian Duda (departament edukacji). Obydwaj kandydowali do sejmiku, pierwszy z listy Lewica i Demokraci, drugi z PSL. Nie zostanie na stanowisku Jan Lech (wicedyrektor departamentu transportu), który kandydował do Rady Powiatu rzeszowskiego z komitetu powiązanego z ludowcami.  Powszechnie uważa się, że w Urzędzie Marszałkowskim jest wiele osób posiadających legitymacje PSL i SLD.

  - Ale nie brak też ludzi dojeżdżających codziennie z Jasła, skąd pochodzi Bohdan Rzońca, pierwszy marszałek - odpowiadają ludowcy.  NIE TYLKO W URZĘDZIE

  Podobne zmiany mają czekać jednostki podległe samorządowi województwa. Zwolniony zapewne zostanie Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Mówi się, że z funkcji zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odejdzie Stefan Żarów. Obydwaj kojarzeni są z ludowcami.  Z listy PSL w ostatnich wyborach kandydował także Waldemar Mełech, prezes Podkarpackiego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

  Na pewno stracą stanowiska Józef Twardowski (PSL) i Daniel Kozdęba (SLD), wiceprezesi Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Przyszłość szefowej Agencji Barbary Kuźniar-Jabłczyńskiej, działaczki Platformy Obywatelskiej też nie jest jasna. Na podległych samorządowi województwa jest jeszcze kilka osób, znanych jako działacze Platformy Obywatelskiej.  Zmiany obejmą zapewne niektóre placówki medyczne, na przykład szpital psychiatryczny w Jarosławiu, dyrektor Janusz Jaskuła według skonfliktowanej z nim załogi ma być powiązany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Na razie raczej nie są planowane zmiany w tarnobrzeskim szpitalu, podległym marszałkowi.  WORD POLITYCZNY

  Długo już nie będzie kierował Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie Stanisław Dubas. W 2004 roku Dubas został odwołany z funkcji dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wtedy Krzysztof Martens, lider SLD w regionie, zrobił głośną na cały kraj awanturę polityczną, groził m.in. że podkarpaccy posłowie SLD nie będą popierać rządu. Stanisław Dubas nie wrócił do ARiMR, ale z politycznego nadania dostał inny kierowniczy stołek. Wśród zagrożonych utratą kierowniczej posady jest też szef tarnobrzeskiego WORD Wiesław Lichota.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo