Pocztowcy zawiesili strajk

  Pocztowcy zawiesili strajk

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieleccy listonosze do wczoraj przynoszą mieszkańcom już wszystkie przesyłki, bo na razie zawiesili akcję protestacyjną. Domagali się poprawy warunków pracy, ale ich strajk wywołał też inny uboczny skutek - w Mielcu pojawi się konkurencyjna firma pocztowa.  Strajk listonoszy w Mielcu rozpoczął się w zeszłym tygodniu w poniedziałek. Pocztowcy przyłączyli się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji, odmawiając wykonywania swojej pracy, chcieli zmusić dyrekcję Poczty Polskiej do poprawy warunków pracy i podwyżki pensji. Na Podkarpaciu protestowali także listonosze między innymi w Rzeszowie, Sanoku, Krośnie, Kolbuszowej i pięciu gminach powiatu mieleckiego.  JUŻ NIE ROZNOSZĄ ULOTEK

  W piątek listonosze z naszego regionu złagodzili protest - zdecydowali, że będą dostarczać do domów listy polecone i przekazy pieniężne. We wtorek, po rozmowach z dyrektorem regionalnym Poczty w Rzeszowie, postanowili, że zajmą się też listami zwykłymi.  Przedstawiciel komitetu protestacyjnego w Mielcu wyjaśnia: - Otrzymaliśmy gwarancję realizacji części naszych żądań.

  Rzeszowska dyrekcja poczty nie obciąża już roznoszeniem ulotek listonoszy w Rzeszowie i Mielcu. Zatrudniła do tego specjalną firmę. To samo zrobi od pierwszego stycznia w Kolbuszowej. Doręczyciele mogą też liczyć na pewne udogodnienia w pracy, między innymi darmowe ciepłe posiłki.

  Listonosze zastrzegają: - Powrót do pracy nie oznacza, że już nie będziemy protestować. Czekamy cały czas na rezultaty rozmów dotyczących wysokości podwyżek.

  O pieniądzach decyduje dyrekcja generalna w Warszawie. Jeśli listonosze nie dostaną takich pensji, jakich żądają, będą znowu strajkować.  POCZTOWA KONKURENCJA

  Tymczasem w lokalnej prasie w Mielcu pojawiły się ogłoszenia o zatrudnieniu listonoszy. Prace oferuje krakowska firma Inpost przedstawiająca się jako pierwsza w Polsce firma zajmująca się usługami pocztowymi. Inpost rozpoczął działalność raptem 15 listopada, właśnie w reakcji na kłopoty Poczty Polskiej ze strajkującymi listonoszami.  Prezes firmy Rafał Brzoska mówi, że w przeciągu tygodnia w Mielcu powstaną dwa lub trzy punktu obsługi klienta, gdzie będzie można nadać przesyłkę pocztowa. Firma aktualnie poszukuje dwóch ludzi do pracy jako listonosze.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo