Groźny przestępca złapany (video)

  Groźny przestępca złapany (video)

  Marcin RADZIMOWSKI <a href="mailto:radzimowski@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>radzimowski@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Groźny przestępca złapany (video)

  ©policja

  Policjanci zatrzymali w Krakowie 38-letniego Roberta P, pseudonim "Iwan" z Jarosławia, od pięciu lat poszukiwanego sześcioma listami gończymi.
  Groźny przestępca złapany (video)

  ©policja


  Mężczyzna będący numerem jeden wśród podkarpackich przestępców podejrzany jest między innymi o wielomilionowe wyłudzenia. - Przez pięć lat mylił trop, nauczył się żyć z fałszywą tożsamością. Był czujny i rozważny, ale przegrał. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu, nie miał żadnych szans - mówi komisarz Mariusz Skiba, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.  Poszukiwania Roberta P.
  koordynowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. To komórka, która zajmuje się ściganiem niebezpiecznych przestępców, ukrywających się przed sprawiedliwością. W czwartek "Iwan" w końcu wpadł w policyjne sidła.  - Z ustaleń wynikało, że mężczyzna ten ukrywa się pod Krakowem. Ma nową tożsamość, żyje z nową kobietą, prowadzi interesy. Dom, w którym mieszka, położony jest na odludziu, nie sposób podejść czy podjechać niepostrzeżenie. Okala go wysoki płot, strzegą czujniki ruchu, które natychmiast włączają silne reflektory. Twierdzy strzegą psy - dodaje komisarz Skiba.  Policjanci wiedzieli, że Robert P. prawdopodobnie jest uzbrojony, dlatego postanowiono go zatrzymać poza domem. W czwartek rano "Iwan" z przyjaciółką wyjechał z domu mercedesem sprinterem. Był obserwowany przez policyjnych antyterrorystów. Został osaczony, gdy wjechał w jedną z ulic Krakowa.  Przestępca miał fałszywe dokumenty. Oryginalne policjanci znaleźli kilka godzin później, podczas przeszukania jego domu. Znaleźli tam także dwa pistolety i granat.  Robert P. podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która rozgrabiła wart około 17 milionów złotych majątek Przedsiębiorstwa Sadowniczego "Grudynia" w województwie opolskim. Wedle ustaleń śledztw, jakie toczyły się przeciwko niemu, doprowadził przedsiębiorstwo do bankructwa, kiedy z woli swego wspólnika w gangu został jego prezesem. Jest jednym z podejrzanych w głośnej przed czterema laty sprawie wyłudzeń kredytów z przemyskiego oddziału Invest Banku. "Iwan" odpowie też za udział w pobiciu, za groźby karalne, za posługiwanie się fałszywymi dokumentami, za nielegalne posiadanie broni.  W zatrzymaniu przestępcy policjantów z Rzeszowa wspierali funkcjonariusze z Krakowa i tamtejsi antyterroryści.
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo