Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Liczyli ciąże uczennic

Paulina Strojna
Młodzież uczy się na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie, jaki wiek jest odpowiedni do zajścia w ciążę.
Młodzież uczy się na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie, jaki wiek jest odpowiedni do zajścia w ciążę. P. Strojna
Na polecenie ministra dyrektorzy szkół ustalili liczbę dziewcząt, które zaszły w ciążę w latach 2004-2006.

Dyrektorzy szkół w naszym regionie sumiennie wywiązali się z polecenia ministra edukacji. Opisali, w jaki sposób prowadzą lekcje wychowania do życia w rodzinie. Ustalili także liczbę dziewcząt, które zaszły w ciążę w latach 2004-2006.

W tarnobrzeskim Gimnazjum numer 1 rok temu uczennica trzeciej klasy zaszła w ciążę. Szkoła bardzo jej pomogła w tej trudnej sytuacji.

INDYWIDUALNY TOK NAUCZANIA, POMOC

Przed rozwiązaniem miała nauczanie indywidualne, bez przeszkód skończyła szkołę. - Nauczyciele zorganizowali także zbiórkę ubranek dla dziecka - mówi Elżbieta Świestowska, zastępca dyrektora w gimnazjum. - Szkoły powinny pomagać młodzieży w takich przypadkach.

W każdej szkole, począwszy od podstawówki, kończąc na liceum uczą się dziewczyny w ciąży. W Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu cztery lata temu był taki przypadek. - W tych latach, które obejmuje ankieta nie było uczennicy w ciąży. Jednak wcześniej uczyła się tu taka dziewczyna - tłumaczy Grzegorz Kokoszka, dyrektor gimnazjum.

Podobnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Mielcu, gdzie przed 2004 rokiem uczennica zaszła w ciążę. - Miała wtedy nauczanie indywidualne w klasie maturalnej - mówi Zbigniew Zieliński, dyrektor zespołu szkół. - To już nie te czasy, kiedy skreśla się młode, przyszłe mamy. Trzeba je wspierać oraz im pomagać.
Ankieta dotyczyła także nauczania przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. - Ministerstwo chce sprawdzić, w jaki sposób jest realizowany ten przedmiot oraz czy wychowawcy przygotowują młodzież do tej ważnej funkcji w społeczeństwie - mówi Grzegorz Kokoszka.

TYLKO PO CO??

Dyrektorzy z naszego regionu profesjonalnie potraktowali sprawę. - Ministerstwo nakazało wypełnić ankiety, trzeba to zrobić - mówią. Jednak większość szkół w kraju jest zbulwersowana pomysłem liczenia ciężarnych uczennic. Czy to było konieczne? - Przecież miasto posiada statystyczny wskaźnik wieku kobiety, która rodzi dziecko - kwituje Elżbieta Świestowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie