Będzie więcej pociągów!

  Będzie więcej pociągów!

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowe szynobusy pojadą z Tarnobrzega do Mielca oraz z Mielca do Tarnobrzega.

  Nowe szynobusy pojadą z Tarnobrzega do Mielca oraz z Mielca do Tarnobrzega. ©P. Szpak

  Korzystne zmiany już od 1 lutego.
  Nowe szynobusy pojadą z Tarnobrzega do Mielca oraz z Mielca do Tarnobrzega.

  Nowe szynobusy pojadą z Tarnobrzega do Mielca oraz z Mielca do Tarnobrzega. ©P. Szpak

  Nowe pociągi i postoje, wydłużenia relacji oraz nowe godziny kursowania, to tylko część zmian, jakie przyniesie pierwsza w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów pasażerskich. Będzie obowiązywać od 1 lutego.

  Bogatsza oferta stała się faktem dzięki deklaracji Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego o zwiększeniu kwoty dofinansowania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich na terenie Podkarpacia. W dużej mierze zmiany usprawnią połączenia w naszym regionie.

  BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIE

  Od 1 lutego wydłużona zostanie relacja pociągu osobowego relacji Przeworsk (odjazd 12.51) - Stalowa Wola Rozwadów, który od czwartku kursował będzie do Tarnobrzega (przyjazd 14.58). Istotną zmianą będzie też poranne bezpośrednie połączenie z Tarnobrzega (odjazd 7.05) przez Stalową Wolę do Przeworska. Porannego kolejowego połączenia do Stalowej Woli w obowiązującym od 10 grudnia ubiegłego roku rozkładzie nie było. Dotychczasowy poranny pociąg relacji Przeworsk (6.10) - Tarnobrzeg od czwartku kursował będzie tylko do Stalowej Woli Rozwadowa.

  Od 1 lutego ulegną zmianie godziny przyjazdu i odjazdu pociągu do i ze stacji i przystanków na odcinku Leżajsk - Nisko - Podwolina, dotyczyć one będą pociągu z Przeworska (14.44) do Stalowej Woli Rozwadowa (16.17).
  SZYNOBUS W DNI ROBOCZE

  Szynobus kursujący po szlaku Tarnobrzeg - Mielec - Dębica i Dębica - Mielec - Tarnobrzeg od 1 lutego pojedzie tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku. W soboty, niedziele i święta nie będzie kursował. A zupełne zawieszenie jego kursowania nastąpi na okres wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia. Za to jednak z Dębicy do Mielca i Tarnobrzega będzie można pojechać nowym porannym pociągiem osobowym (szynobusem), podobnie jak po południu z Tarnobrzega do Mielca i Dębicy!

  Zmiany minutowe dotyczyć też będą pociągów osobowych kursujących z Lublina do Stalowej Woli. Pociąg pospieszny z Helu do Rzeszowa będzie miał dodatkowy postój na stacji w Stalowej Woli, zmienią się natomiast godziny jego odjazdu i przyjazdu do i z Niska.

  Szczegółowe informacje dostępne są już na dworcach i w kolejowych punktach informacyjnych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry