Dacia dla siedmiu

  Jerzy Stobiecki stobiecki@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dacią logan MCV może podróżować siedem osób.

  Dacią logan MCV może podróżować siedem osób. ©J. Stobiecki

  Najnowszy logan MCV, czyli odmiana kombi jest już w polskich salonach.
  Dacią logan MCV może podróżować siedem osób.

  Dacią logan MCV może podróżować siedem osób. ©J. Stobiecki

  Przestronne wnętrze, pojemny bagażnik, to najczęściej wymieniane zalety samochodów typu kombi. Ich wadą jest zazwyczaj wysoka cena. W przypadku dacii logan MCV, nie wypada jednak uskarżać się na cenę.

  Samochody klasy kompaktowej z uniwersalnym nadwoziem, którymi może podróżować więcej niż pięć osób, nie są już rzadkością. Do grona producentów, którzy dysponują kombi, zdolnym do przewiezienia siedmiu osób dołączyła także Dacia, modelem MCV. Najnowszy owoc współpracy francusko-rumuńskiej dostępny jest już w salonach.

  PRZESTRONNIE I PROSTO

  Przednia część nowej dacii, jest dobrze znana na naszych ulicach. Nie różni się od popularnego sedana. Tył również nie jest zupełnie obcy. Przypomina poprzednią generację renault megane kombi i głównie za sprawą asymetrycznie dzielonych drzwi, renault kangoo. Tylne drzwi, w tego typu samochodzie, okazują się dużo praktyczniejszym rozwiązaniem, niż unoszona tylna klapa. Znacznie ułatwiają dostęp do dającej się dowolnie kształtować przestrzeni bagażowej.
  Przy siedmiu fotelach, pozostaje do dyspozycji 200 litrów bagażnika. Po zdemontowaniu trzeciego rzędu foteli, pojemność bagażnika rośnie do 700 litrów, a po złożeniu środkowego rzędu, otrzymujemy ładownię o pojemności 2350 litrów. Dodatkowo kierowca i pasażerowie mają do "zagospodarowania" schowki o łącznej pojemności ponad 50 litrów. Uchwyty na napoje przewidziano nawet dla pasażerów trzeciego rzędu siedzeń, a nad środkowym rzędem, znajduje się pokaźna półka.

  Stylistyka wnętrza nie zachwyca oryginalnością i utrzymana jest w prostym stylu. Tworzywa zastosowane do wykonania tapicerki drzwi i deski rozdzielczej nie urzekają jakością.

  DIESEL PO RAZ PIERWSZY

  Do napędu logana wykorzystywane są silniki Renault. Podstawową jednostką jest benzynowy silnik 1,4 o mocy 75 KM. Większy silnik - o pojemności 1,6 - dostępny jest w dwóch wersjach: 87 i 105 KM. Po raz pierwszy dacia dostępna jest też z dieslem 1,5 dCi o mocy 68 KM. Najlepsze osiągi zapewnia jednak najmocniejszy silnik benzynowy. Przyspieszenie do "setki" zajmuje 11,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 174 km/godz. W porównaniu zużycia paliwa najkorzystniej prezentuje się natomiast diesel, który spala średnio 5,3 l na 100 km.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo