Nie tylko w bieli

  /KAK/, (MPB)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kolorystyka zrywająca z tradycją to wyzwanie projektantów sukien ślubnych.
  Kolory sukien ślubnych nadchodzącego sezonu to już nie tylko tradycyjna biel czy grzeczne tonacje wanilii. Projektanci kuszą przyszłe panny młode kolorystyką pastelowych beżów i spłowiałych brązów. Coraz częściej na wybiegach pojawiają się też odcienie chłodnej tonacji błękitu i szarości.

  Kolorystyka zrywająca z tradycją to wyzwanie rzucone przez projektantów. Takie modele sukien z roku na rok coraz odważniej wkraczają w biały świat mody ślubnej. Początkiem były duże, kolorowe aplikacje na neutralnym tle sukni, teraz barwne suknie odnajdziemy niemal w każdej kolekcji.

  Na niemieckich targach Igedo, podczas pokazów White&Night prócz kontrowersyjnych barw można było odnaleźć także te bardziej kojarzące się ze ślubną uroczystością - pastelowe oranże czy cukierkowe róże.

  Z pewnością wielką ekstrawagancją nazwalibyśmy suknię w biało-czarną kratę. Jednak kwiatowe, kolorowe wzory, dzięki cierpliwości projektantów, zaczęły na stałe wpisywać się w kanony ślubnej mody. To one staną się kompromisem pomiędzy tradycją a odważną kolorystyką przyszłych sezonów.
  Fot. M. Stępnik 8096, 8098
  Kapelusze pasują do sukni o fasonie bliżej ciała
  Modny akcent
  Kapelusz zamiast welonu
  Minęły czasy, w których welon był nieodzownym atrybutem panny młodej. W tym sezonie można to nakrycie głowy zastąpić kapeluszem.
  Biały wytworny kapelusz może być przepasany tiulem, albo ozdobiony kwiatami, piórami i błyszczącymi kamyczkami. Uwagę może zwracać duże fantazyjne asymetryczne rondo. Kapelusz doskonale pasuje do kreacji węższych, o fasonie blisko ciała, podkreślających sylwetkę panny młodej. Do szerokich spódnic bardziej pasuje welon.

  Prezentowane kreacje można było zobaczyć podczas kieleckiej gali mody ślubnej zorganizowanej przez właścicieli salonów Cymbeline i Paryżanka. Obszerna relacja z gali w najbliższym Superrelaksie.
  Zdjęcia Dawid Łukasik
  6929 - Stalowe, srebrzyste szarości podkreślają piękno koronek.
  7169 - Oryginalnie upięty welon jest uzupełnieniem równie oryginalnej sukni w odcieniu różu.
  6973 - Urok gorsetu w kolorze kakaowym podkreśla kokardka.
  6957 - Wdzięczna suknia w kwiatowe wzory, o fasonie blisko ciała.
  7107 - Pudrowy odcień beżu to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo