Inkubator dla biznesmenów

  Inkubator dla biznesmenów

  Rafał ADAMSKI tarnobrzeg@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Akademicki Preinkubator Przedsiębiorczości rozpoczął wczoraj działalność w Rzeszowie.
  - Za kilka miesięcy w tej pustej na razie hali zacznie działać nowoczesna firma - zapewnia Andrzej Szortyka z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionaln

  - Za kilka miesięcy w tej pustej na razie hali zacznie działać nowoczesna firma - zapewnia Andrzej Szortyka z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

  2.500.000 zł

  2.500.000 zł


  Budowa Akademickiego Preinkubatora Przedsiębiorczości pochłonęła około 2,5 miliona złotych  Swoje firmy będą mogły w nim umieścić podkarpaccy studenci, absolwenci wyższych uczelni oraz pracownicy naukowi.

  W inkubatorze jest osiem pomieszczeń produkcyjno-usługowych, trzy hale, w których można na przykład prowadzić obróbkę elektromechaniczną, a także biura, sieć komputerowa. Wszystko można wynająć nieco taniej niż normalnie na rynku. Firmy, które tam umieszczą swoją siedzibę, po dwóch latach (wyjątkowo dłużej) będą musiały się wyprowadzić.

  Na pewno w inkubatorze powstaną firmy z branży nowoczesnych technologii.
  Pozwoli to wykorzystać kwalifikacje tysięcy absolwentów nie tylko Politechniki Rzeszowskiej (Preinkubator mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy, w kompleksie budynków Politechniki), ale też innych uczelni. Tylko informatykę kończy rocznie w Rzeszowie na różnych uczelniach 1500 młodych ludzi.

  Inkubator w parku

  Inkubator w parku


  Akademicki Preinkubator Przedsiębiorczości powstał w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Na pewno ulokuje się w nim firma Ultratech, podkarpacki producent części i podzespołów do przemysłu lotniczego i samochodowego. Mówi się też nieoficjalnie o dwóch innych, znanych amerykańskich firmach lotniczych. Do Parku wejdzie około 300 hektarów gruntów inwestycyjnych  POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
  - Pomożemy tym, którzy rozpoczynają działalność w biznesie - zapowiedział Andrzej Szortyka z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - Szczególnie liczymy na innowacyjne firmy oraz transfer technologii, czyli wdrażanie w biznesie rozwiązań opracowanych na uczelniach.

  Za kilkanaście dni zacznie się szkolenie z przedsiębiorczości. A pierwsze firmy mają zacząć działać w czerwcu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo