Szukają młodych inżynierów

  Szukają młodych inżynierów

  Agata Dziekan dziekan@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Polskie Zakłady Lotnicze chętnie przyjmują młodych inżynierów na staże.

  Polskie Zakłady Lotnicze chętnie przyjmują młodych inżynierów na staże. ©A. Dziekan

  Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu przyjmują stażystów po studiach technicznych. Trzeba tylko... nie mieć żadnego doświadczenia zawodowego.
  Polskie Zakłady Lotnicze chętnie przyjmują młodych inżynierów na staże.

  Polskie Zakłady Lotnicze chętnie przyjmują młodych inżynierów na staże. ©A. Dziekan

  Gdzie informacje

  Gdzie informacje


  Informację na temat stażu w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu można uzyskać w agencji zatrudnienia Wektor Consulting pod numerem telefonu 017-773-30-43.  To efekt programu "Staże kadr innowacyjnych przemysłu lotniczego", którego autorem jest Agencja Rozwoju Regionalnego MARR z Mielca, a który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

  45 STAŻYSTÓW - DWA LATA

  Program przewiduje, że w ciągu dwóch lat Polskie Zakłady Lotnicze przyjmą 45 osób na staże.
  25 młodych ludzi już takie praktyki zawodowe odbywa (pierwszy stażysta został przyjęty w sierpniu zeszłego roku). Od kilku dni agencja zatrudnienia Wektor Consulting, która zajmuje się rekrutacją, poszukuje następnych 20 chętnych.
  MUSZĄ MIEĆ "CZYSTE" KONTO

  Agencja rozgląda się za osobami, które właśnie skończyły studia techniczne lub są na piątym roku studiów i w tym roku akademickim je ukończą. Poszukuje ludzi, którzy pracowaliby na stanowiskach inspektora do spraw jakości, konstruktora (między innymi w działach mechanicznym i organizacji produkcji), technologa, planisty, logistyka. Kamilla Szczyrek z Wektor Consulting zajmująca się rekrutacją podkreśla: - Podstawowym warunkiem, który powoduje, że sporo chętnych odpada, to brak doświadczenia zawodowego.

  Pani Kamilla zaznacza, że osoba, która ma odbyć staż, musi mieć "czyste" zawodowe konto. Mogła wcześniej pracować co najwyżej na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło.

  ŚREDNIA PENSJA Z DANEGO WYDZIAŁU

  Ireneusz Drzewiecki, wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego, dopowiada, że dzięki unijnemu dofinansowaniu Polskie Zakłady Lotnicze nie ponoszą żadnych kosztów związanych ze stażystami. Muszą jedynie wydelegować osobę, która nadzoruje stażystów w pracy.

  Stażyści otrzymują również z unijnych pieniędzy znaczne wynagrodzenie - średnią pensję obowiązującą w danym wydziale firmy. - Nie jest to na pewno 800, czy 900 złotych, ale dużo więcej. Po zakończeniu tego stażu, najlepsi mogą liczyć na przedłużenie zatrudnienia - zapewnia Ireneusz Drzewiecki.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo