Aspirant wyleci z pracy

  Aspirant wyleci z pracy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szef posterunku w Zbyniowie (powiat stalowowolski) jadąc prywatnym samochodem spowodował kolizję drogową. Miał we krwi 1,32 promila!
  Podczas przesłuchania policjant nie przyznał się do zarzutu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

  Podczas przesłuchania policjant nie przyznał się do zarzutu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. ©Infografika M. Radzimowski

  Zdarzenia rozegrały się kilkanaście dni temu, w sobotni wieczór, w Gorzycach (powiat tarnobrzeski). Auto, za kierownicą którego siedział policjant uderzyło w inny, prawidłowo jadący samochód. Na miejsce kolizji przyjechał radiowóz.

  Stróże prawa wezwali też komendanta policji i prokuratora, gdy okazało się, że sprawcą jest kierownik posterunku w Zbyniowie.

  - W organizmie kierowcy stwierdzono obecność alkoholu. Miał 1,32 promila - mówi prokurator Edward Podsiadły, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Podczas przesłuchania policjant nie przyznał się do zarzutu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

  Nie udało nam się ustalić czym aspirant tłumaczy tak wysokie stężenie alkoholu w organizmie. Jego zwierzchnik, nadkomisarz Grzegorz Śmiech, komendant powiatowy policji w Stalowej Woli nie ma wątpliwości, ze podwładny popełnił przestępstwo.

  Gdy wina oczywista

  Gdy wina oczywista


  Artykuł 41, punkt 1, ustęp 8 ustawy o policji: Policjanta zwalnia się ze służby w przypadku popełnienia czynu o znamionach przestępstwa albo przestępstwa skarbowego, jeżeli popełnienie czynu jest oczywiste i uniemożliwia jego pozostanie w służbie.  Obecnie aspirant przebywa na zwolnieniu chorobowym. Niewykluczone, że przed sądem będzie się bronił stosując którąś z popularnych metod. Często kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu kwestionują homologację alkotestów, a promile tłumaczą syropem produkowanym na bazie alkoholu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo