Traktorem na targi

  Traktorem na targi

  Agata Dziekan dziekan@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wielkie edukacyjne konsultacje dla trzecioklasistów z gimnazjów. Szkoły przygotowały ciekawe prezentacje.
  Oryginalny sposób reklamy - traktor ze szkoły rolniczej.

  Oryginalny sposób reklamy - traktor ze szkoły rolniczej. ©A. Dziekan

  Około 800 gimnazjalistów zjawiło się wczoraj na targach edukacyjnych w Mielcu, na których swoje oferty przedstawiały szkoły średnie.

  Mieleckie targi edukacyjne po raz drugi zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych. Z ofertami kształcenia zjawili się w Samorządowym Centrum Kultury przedstawiciele wszystkich szkół średnich i zawodowych z powiatu mieleckiego.
  - Takie targi pozwalają uczniom kończącym gimnazjum poznać dokładnie ofertę kształcenia i zaznajomić się z kryteriami przyjęć - tłumaczy Lidia Sasor, nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych. - Targi chwalą sobie szczególnie gimnazjaliści spoza Mielca, którzy często nie mają pojęcia, ile propozycji edukacyjnych, profili i kierunków przygotowują dla nich szkoły ponadgimnazjalne.

  LICEUM, ALE KTÓRE?
  - Szkoły przygotowały ciekawe prezentacje, takie krótkie filmy.
  Najciekawsza była prezentacja II Liceum Ogólnokształcącego. Pół filmu to obraz szkoły okiem ucznia, taki żartobliwy, a pół filmu poważny - opisują Oliwia, Ania, Asia i Ola, gimnazjalistki z "dwójki". Dziewczyny zdecydowały się na liceum, jeszcze tylko nie w wiedzą, czy pierwsze, czy drugie. I na pewno na profil biologiczno-chemiczny, bo chcą później pójść na studia medyczne. - Tylko ta rozszerzona fizyka na tym profilu nas przeraża - zwierzają się.
  Szkoły średnie prezentowały swoją ofertę na specjalnych stoiskach. Ich przedstawiciele rozdawali ulotki i odpowiadali na pytania gości. - Na przykład o tym, czy nauczyciele są sympatyczni i co ciekawego dzieje się u nas w szkole, w jakich zawodach bierzemy udział - relacjonowali reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych.

  "ROLNIK" PRZYJECHAŁ TRAKTOREM
  Na oryginalny sposób zareklamowania się wpadł Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Praktycznego. Szkołę reprezentował błyszczący, chyba całkiem nowy traktor, który stanął tuż przed wejściem do Samorządowego Centrum Kultury. Z przodu były umieszczone ulotki z informacją o kierunkach kształcenia.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo