Dwa lata po śmierci papieża

  Dwa lata po śmierci papieża

  Zdzisław Surowaniec, surowaniec@echodnia.eu Wioletta Wojtkowiak, wojtkowiak@@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przez cały dzień mieszkańcy Stalowej Woli składali kwiaty i palili znicze przy pomniku Papieża przed bazyliką.

  Przez cały dzień mieszkańcy Stalowej Woli składali kwiaty i palili znicze przy pomniku Papieża przed bazyliką. ©Z. Surowaniec

  W drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II tysiące mieszkańców jeszcze raz przeżywało jego nauki i modliło się o beatyfikację naszego Papieża.
  Przez cały dzień mieszkańcy Stalowej Woli składali kwiaty i palili znicze przy pomniku Papieża przed bazyliką.

  Przez cały dzień mieszkańcy Stalowej Woli składali kwiaty i palili znicze przy pomniku Papieża przed bazyliką. ©Z. Surowaniec

  21 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Rocznica śmierci Jana Pawa II

  Rocznica śmierci Jana Pawa II

  Link do głównego zdjęcia

  Rocznica śmierci Jana Pawa II
  ©S. Czwal


  Na placu Bartosza Głowackiego było wczoraj nie mniej tłoczno niż dwa lata temu, gdy tarnobrzeżanie na kolanach i we łzach przyjęli wiadomość o odejściu Papieża do domu Ojca. W tym samym miejscu zgromadzili się mieszkańcy, by wspomnieć nauki Papieża, posłuchać Jego słów.

  JESTEM TU, BO SZUKAM BOGA

  Wzruszające widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu artystów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim pomogło w pogłębieniu refleksji. - Jestem tu, bo szukam Boga. Przez takie koncerty przybliżamy się do Niego - mówi Andrzej Śnieg, który przybył na plac z mamą Krystyną.
  Siedmioletnia Roksana i pięcioletni Klaudiusz Grobelscy zapalili lampiony i trzymali przed sobą zdjęcie Jana Pawła II: - Papież kochał wszystkie dzieci i powinniśmy brać z Niego przykład.

  Po koncercie w Drodze Krzyżowej tarnobrzeżanie przeszli pod pomnik Jana Pawła II w osiedlu Serbinów. - W naszych oczach wciąż jest widok Ojca Świętego w ostatnich dniach życia, tak mocno wspartego na krzyżu, tak mocno w ten krzyż wpisującego swoje życie, swoje cierpienie - poprowadził mieszkańców proboszcz parafii Świętej Barbary Stanisław Bar.

  Przy pomniku Jana Pawła II, tarnobrzeżanie złożyli wieńce, pozostawili lampiony i o 21.37 zanieśli modlitwę o rychłą beatyfikację Papieża.

  SKŁADALI KWIATY,
  PALILI ZNICZE, MODLILI SIĘ


  Przez cały wczorajszy dzień przed pomnikiem Papieża przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli wierni składali kwiaty, palili znicze i modlili się. O godzinie 18.30 rozpoczęła się msza święta w intencji Papieża, a o godzinie 20.15 przy pomniku młodzież wykonała misterium "Modlitwa i pamięć - w hołdzie Janowi Pawłowi II". O 21 odprawione zostały Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa. W godzinę śmierci Jana Pawła II o 21.37 zaległa cisza, a potem czytane były fragmenty Jego nauczania. Uroczystość zakończył wspólny śpiew.

  W niedzielę w kościele Opatrzności Bożej odbył się "Koncert wielkopostny", poświęcony Papieżowi, przygotowany przez Macieja Witka z udziałem Orkiestry Kameralnej złożonej z nauczycieli i uczniów szkoły muzycznej, Chóru Chłopięcego Cantus i Chóru Dziewczęcego Voluntate oraz solistów: Ewy Wojciechowskiej (sopran), Bożeny Wójtowicz (alt) i tenora Piotra Szpary. W programie znalazły się arcydzieła sztuki muzycznej Bacha, Corelli, Webbera i Pergolesiego.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo